• Άρης Φιλιατών – ΑΕΝΣ 3-1

1549 προβολές
  • Στα πλέι-οφ μέσω Φιλιατών η Δόξα Γαρδικίου.

Εκτός αγώνων κατάταξης έμεινε η ΑΕΝΣ, η οποία δεν κατάφερε να φύγει με το διπλό από τους Φιλιάτες. Αν και ο Άρης ήταν βαθμολογικά αδιάφορος, επικράτησε της αντιπάλου του κι έτσι η Δόξα Γαρδικίου, που… ανέμενε στο ακουστικό της, ήταν αυτή που πανηγύρισε στο τέλος.Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο πρώτο 20λεπτο σε μία από τις λίγες φάσεις που έγιναν στο πρώτο ημίχρονο, με τον Θεοδώρου. Η Νέα Σελεύκεια προσπάθησε να αντιδράσει στην επανάληψη, έχασε ευκαιρίες για να ξαναμπεί στο ματς, όμως τα γκολ ήρθαν από τον Άρη, με δράστη τον Καίσαρη. Το μόνο που κατάφεραν οι κιτρινόμαυροι ήταν να μειώσουν με τον Κάσο στο τελικό 3-1.Σκόρερς: Θεοδώρου (18΄), Καίσαρης (65΄, 75΄) / Kaso (85΄)
    Άρης Φιλιατών (Βαγγελής): Τσιάρας, Κολοβός, Ρούμπης, Μαντζούκης, Γιοβάνης, Κάλλος, Μποροδήμος, Παπαδόπουλος (Λιαμίρας), Καίσαρης, Θεοδώρου (Νάτσης), Τάτσης (Ανδρεόπουλος).
    ΑΕΝΣ (Σωτηρίου): Ντασκαγιάννης, Τάσσης (Βαλάκος), Ζήγος Σπ., Κυβράνογλου, Φουντζούλας, Kaso, Στέφος, Κατσέλης, Παπανικολάου, Πάντος, Αθανασόπουλος.