Άρης Φιλιατών – Θύαμις Καστρίου 1-7

770 προβολές

Σαρωτικοί οι κυπελλούχοι. Σε περίπατο μετέτρεψε την επίσκεψή στους Φιλιάτες ο Θύαμις , φεύγοντας με 7-1 από την έδρα του Άρη.

Το Καστρί πήρε ένα γρήγορο προβάδισμα με 0-2 στο πρώτο δεκάλεπτο, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με σκορ 0-3. Άλλα τέσσερα γκολ στο β΄μέρος, χάρισαν την εμφατική νίκη στους φιλοξενούμενους.
Σκόρερς: Χαντζάρας (62΄) / Τάσιος (6΄, 82΄), Αθανασίου (9΄, 77΄), Κουτλόγλου (35΄), Γόγολος (50΄), Μονάχος Μ. (88΄)
Άρης Φιλιατών (Βαγγελής): Τσιάρας, Κολοβός, Ρούμπης, Μαντζούκης, Κάλλος (84΄Λιαμίρας Α.), Μποροδήμος, Χαντζάρας, Καισαρης, Γιοβάνης, Θεοδώρου (46΄Παπαδόπουλος ),Μπάρης (75΄Ανδρεόπουλος).
Θύαμις Καστρίου (Παππάς): Σωτηρόπουλος, Λάμπρου Δ., Βαγγελής, Τσουμέτης, Μονάχος Η., Αθανασίου, Κουτλόγλου, Πασχάλης (75΄Μονάχος Μ.), Νικολάου, Γογολος, Τάσιος.