• Με την ιστορική Καστοριά εκτός έδρας κληρώθηκε ο Θύαμις

    1121 προβολές
  • Πραγματοποιήθηκε το πρωί της Τρίτης η κλήρωση του Κυπέλλου των Κυπελλούχων των ενώσεων.

    Ο Θυάμις θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Καστοριά στις 5 Απριλίου. Η α΄φάση θα διεξαχθεί στις 12/4 και σε περίπτωση που το Καστρί περάσει θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας το νικητή του ζευγαριού Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα – Πυρσός Γρεβενών.

    Ένας όμιλος, στον οποίο, συμμετέχουν οι εξής ομάδες, πλην του Θύαμι και της Καστοριάς: Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα, Πυρσός Γρεβενών, Α.Ε. Λευκίμης , ΑΕΠ Καραγιαννίων.Με τα ζευγάρια της 1ης φάσης να είναι τα εξής:
    ●ΑΕΛ-ΑΕΠ Καραγιάννιων (αγ.1)
    ●Ερ. ΠΑΣ Γιάννινα-Πυρσός Γρεβενών (αγ.2)
    ●Καστοριά-Θύαμις Καστρίου (αγ.3)

    Και τα τρία παιχνίδια αυτής της φάσης θα διεξαχθούν στις 5/4!

    Στη συνέχεια οι νικητές  των αγώνων 2 και 3, θα παίξουν για τη 2η φάση, στην έδρα του νικητή του αγώνα 2, και όποια ομάδα συνεχίσει στο θεσμό θα τεθεί εκτός έδρας αντιμέτωπη, για την τρίτη φάση, με το νικητή του αγώνα 1.

    Και μετά; Η νικήτρια του Θεσπρωτικού ομίλου θα τεθεί, εντός έδρας, αντιμέτωπη με τη νικήτρια του 2ου ομίλου (Μακεδονικός Βεύης, ΠΟ Τριγλίας, ΠΑΟΝΕ Επταλόφου, ΑΕ Αλεξάνδρειας, Εδεσσαϊκός, ΠΑΟ Κουφαλιών) για μια θέση στα προημιτελικά του θεσμού.

    Όπου εκεί, η νικήτρια ομάδα αυτής της ενδιάμεσης φάσης θα αντιμετωπίσει τη νικήτρια του ενάτου ομίλου.

    Ακολούθως στα ημιτελικά, η νικήτρια αυτού του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει το συνολικό νικητή 5ου και 6ου ομίλου, και… μετά… Τελικός! Κόντρα στο συνολικό νικητή 1ου, 4ου, 7ου, 8ου ομίλου.

    Αναλυτικά, οι ομάδες  ανά όμιλο έχουν ως εξής:
    ●1ος όμιλος: ΑΕ Διδυμοτείχου (Έβρος), ΠΑΟΚ Κοσμίου (Θράκη), Άρης Αβάτου (Ξάνθη), Κεραυνός Πέρνης (Καβάλα), Προσοτσάνη (Δράμα), Ελπίς Σκουτάρεως (Σέρρες)
    ●2ος όμιλος: ΠΟ Τριγλίας (Χαλκιδική), ΠΑΟ Κουφαλίων (Μακεδονία), ΠΑΟΝΕ Επταλόφου (Κιλκίς), ΑΕ Αλεξάνδρειας (Ημαθία), Εδεσσαϊκός (Πέλλα), Μακεδονικός Βεύης (Φλώρινα)
    ●3ος όμιλος: ΑΕΠ Καραγιαννίων (Κοζάνη), Καστοριά (Καστοριά), Πυρσός Γρεβενών (Γρεβενά), Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα (Ήπειρος), Θύαμις Καστρίου (Θεσπρωτία), ΑΕ Λευκίμμης (Κέρκυρα)
    ●4ος όμιλος: Ποσειδών Π.Π.Π. (Πιερία), Αχιλλέας Φαρσάλων (Λάρισα), Διγενής Νεοχωρίου (Τρίκαλα), ΑΟ Σελλάνων (Καρδίτσα), Ολυμπιακός Λαμίας (Φθιώτιδα), ΓΣ Αλμυρός (Θεσσαλία)
    ●5ος όμιλος: Απόλλων Πάργας (Πρέβεζα), Σκουφάς Κομποτίου (Άρτα), ΑΕ Μεσολογγίου (Αιτωλοακαρνανία), Αίολος Καρπενησίου (Ευρυτανία), Φωκικός (Φωκίδα), Αναγέννηση Σχηματαρίου (Βοιωτία)
    ●6ος όμιλος: Αστέρας Βλαχιώτη (Λακωνία), Λεωνίδιο (Αρκαδία), Αργοναύτης Νέας Κίου (Αργολίδα), Ένωση Πανασπροπυργιακού/ Δόξας (Δυτ. Αττική), ΑΟ Ατλαντίς (Ανατ. Αττική), Ηρακλής Ψαχνών (Εύβοια)
    ●7ος όμιλος: Σάμη (Κεφαλληνία-Ιθάκη), ΑΟ Κατασταρίου (Ζάκυνθος), Καλαμάτα (Μεσσηνία), Πανηλειακός (Ηλεία), Κεραυνός Αγ. Βασιλείου, Ηρακλής Ξυλοκάστρου (Κορινθία)
    ●8ος όμιλος: ΑΟ Σουρμένων (Αθήνα), ΑΠΟ Κερατσίνι (Πειραιάς), Διαγόρας Αγίας Παρασκευής (Λέσβος), ΑΨΕΣ Πυθαγόρας (Σάμος), Ηρακλής Θυμιανών (Χίος), Διαγόρας Ρόδου (Δωδεκάνησα), ΑΟ Σύρου (Κυκλάδες)
    ●9ος όμιλος: Ηρόδοτος (Ηράκλειο), ΟΦ Ιεράπετρας (Λασίθι), Επισκοπή (Ρέθυμνο), Ερασιτέχνες Πλατανιά (Χανιά).

    • P