Παραμυθιά – Καστρί 2-0

Θριαμβεύτρια η Παραμυθιά στο ντέρμπι της αγωνιστικής. Bάσεις για την κατάκτηση του τίτλου έβαλε σήμερα το Σούλι Παραμυθιάς,

…καθώς 6 αγωνιστικές πριν το φινάλε του φετινού μαραθωνίου βρίσκεται στο +3 από τον Παραπόταμο και το +7 από το Καστρί.Φωτογραφία του χρήστη thesprotiaball.gr.Οι γηπεδούχοι σκόραραν από μία φορά σε κάθε ημίχρονο.Ο Αναστασίου στο 40′ ίσα που βρήκε τη μπάλα μετά την πολύ ωραία σέντρα του Γεωργάκη και πραγματοποίησε το 1-0. Ο νεαρός μέσος λίγα λεπτά νωρίτερα παραλίγο να πετύχει ένα εκπληκτικό γκολ με ατομική προσπάθεια, αλλά ο Σωτηρόπουλος τον σταμάτησε στο τετ-α-τετ.Φωτογραφία του χρήστη thesprotiaball.gr.Στο 75΄ ο Μπόλοσης με παράλληλη πάσα βρήκε τον Γιαννακό ο οποίος από κοντά δεν λάθεψε για το 2-0 της Παραμυθιάς.
Θα μπορούσαμε να δούμε και διαφορετικό ματς όμως, αφού ο Θύαμις είχε τεράστια ευκαιρία στο ξεκίνημα του παιχνιδιού να κάνει το 0-1, αλλά ο Τάσιος δεν κατάφερε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα από κοντινή θέση, μετά το γύρισμα του Χαρίση.Φωτογραφία του χρήστη thesprotiaball.gr.Η Παραμυθιά από κει και πέρα είχε την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, περισσότερες φάσεις για γκολ, έλεγξε το ματς έπειτα από το 1-0 της και δίκαια έφτασε στην τελική επικράτηση.
Φωτογραφία του χρήστη thesprotiaball.gr.
Σούλι Παραμυθιάς (Βέρμπης): Κούτσικος, Μπέλλος, Ντούμας, Διαμάντης, Βενος, Τσάγκας, Γιαννακός, Κύργιος, Αναστασίου, Γεωργάκης, Λιώνης
Θύαμις Καστρίου (Παππάς): Σωτηρόπουλος, Λάμπρου Δ., Βαγγελής, Τσώτος, Μονάχος Ηλ, Αθανασίου, Τσουμέτης, Χαρίσης, Λιόντος, Γόγολος, Τάσιος.