• Πλαταριά – Μαζαρακιά 1-4

1084 προβολές
  • Μετά την Πέρδικα, η Μαζαρακιά θα είναι η δεύτερη ομάδα που ανεβαίνει στην Α1.

Ο ΑΟΜ επικράτησε στο Μαργαρίτι με 4-1 της Πλαταριάς στο πιο κρίσιμο φετινό ματς και χρειάζεται πλέον 1 βαθμό στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές για να σφραγίσει και μαθηματικά την άνοδό της στην Α1 Θεσπρωτίας. Η ομάδα του Φώτη Βαλάκου προηγήθηκε από νωρίς με τον Κ.Παπανδρέου (0-1 σκορ ημιχρόνου) και δεν πτοήθηκε, παρά το γεγονός ότι μόλις στο πρώτο λεπτό του β΄μέρους ο Καρύδης ισοφάρισε για την Πλαταριά. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι σκόραραν ακόμα τρεις φορές, δινοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη, που τους χαρίζει και την άνοδο.

Τα γκολ: 46΄Καρύδης/ 8΄,62΄Παπανδρέου Κ., 51΄Βαλάκος, 85΄Κοσιώρης
    ΑΟ Πλαταριάς: Τζίμας, Καρύδης, Πρέντι, Παπανδρέου Ε., Ζιώγας (75′ Κάτσης), Σάκος, Γιαννούλης (84′ Πασχάλης), Αναστασίου (51′ Διαμαντόπουλος), Νικολάου, Παπανδρέου Α., Τάσσης
    ΑΟ Μαζαρακιάς: Λώλος, Κοσιώρης, Γκαμπρέλας, Λώλος, Βαλάκος (87′ Κάτσιος), Μπάλλας Αγγ., Παύλου, Λιόντος, Παπανδρέου Κ. (80΄Μπάλλας Αλ.), Λιάμπης, Θεοδώρου