• Σπάρτακος – Λαδοχώρι 2-2

1187 προβολές
  • Δίκαιη μοιρασιά χθες στη Νέα Σελεύκεια. Γραικοχώρι και Λαδοχώρι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2 στην πρεμιέρα των φετινών πλέι-άουτ, …

…μετά από ένα ματς υψηλής έντασης.Οι δύο ομάδες έδειξαν μεγάλη διάθεση για το αποτέλεσμα, καταθέτοντας δύναμη και πάθος στον αγωνιστικό χώρο.Φωτογραφία του Κίκο Ρατόν.Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήραν προβάδισμα με την κεφαλιά του Κώτσιου έπειτα από φάουλ του Βενέτη με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου στο παιχνίδι. Μέσα σε ένα 3λεπτο όμως (25′ με 28′) το Λαδοχώρι με πρωταγωνιστή το Ρίζο ανέτρεψε την κατάσταση, αρχικά με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, που το κέρδισε ο ίδιος από τον Μπίκα και δίνοντας έπειτα έτοιμο στο γκολ στο Λώλα με παράλληλη πάσα.Φωτογραφία του Κίκο Ρατόν.
    Ο Σπάρτακος αντέδρασε και  πίεσε για την ισοφάριση τόσο στο τελευταίο διάστημα του α΄μέρους, όσο και στο πρώτο 15λεπτο του β΄. Τελικά το βαθμό τους έδωσε ο Σπ. Παππάς με κοντινή προβολή, μετά από γύρισμα του Βενέτη, στο 58ο λεπτό.Φωτογραφία του Κίκο Ρατόν.Προσπάθησε το Λαδοχώρι να βρει ένα τρίτο γκολ στο τέλος, αλλά η αναγκαστική έξοδος του Ρίζου από το ματς στο ημίχρονο, αποδυνάμωσε τη γραμμή κρούσης του ΠΑΣ.
    Φωτό: Γιάννης Μιττάκος
    Σπάρτακος: Διαμάντης, Στρώνης, Κώτσιος, Μαρκατσέλης, Βενέτης (78′ Γκόντοβος), Μπίκας, Μάστορας (74′ Κώνστας), Τσαλούκας, Βενέτης, Παππάς, Κ.Τσώτος (68′ Μαρκατσέλης Μ.)
    Λαδοχώρι: Ουσταμουράτογλου, Φλούδας, Χρυσικόπουλος, Ομέρι (88′ Μπαλάφας), Λώλος, Λώλης, Λώλας, Χουλιάρας (60 Τσίγκος), Νικολάου, Ρίζος (46′ Χαντζάρας), Τσούπης