Σούλι Παραμυθιάς – Αστέρας Παραποτάμου 0-2

Φοβερό διπλό του Αστέρα στην Παραμυθιά και νέο, μεγάλο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα.

Σε ένα φτωχό από πλευράς ποιότητας ματς και με πολλά νεύρα, ο Παραποτάμος έφυγε με τεράστια νίκη (0-2) από την έδρα του, ακόμα, πρωτοπόρου Σουλίου και έμεινε ολοζώντανο στην κατάκτηση του τίτλου!Φωτογραφία του χρήστη thesprotiaball.gr.Οι γηπεδούχοι ουσιαστικά έπαιρναν από σήμερα το πρωτάθλημα με νίκη ή ισοπαλία, αλλά ο Αστέρας, με μια ψυχωμένη εμφάνιση από τα πρώτα κιόλας λεπτά, καθήλωσε τους… αγνώριστους και κατώτερους του αναμενομένου, πράσινους!Φωτογραφία του χρήστη thesprotiaball.gr.Με σκόρερς τους Γκόλια (33′) και Γκόγκο (81′) η ομάδα του Χατζηπέτρου πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και δίκαια έφτασε στη νίκη, που τη φέρνει ισόβαθμη στους 21 βαθμούς με το Σούλι.Φωτογραφία του χρήστη thesprotiaball.gr.Το συγκρότημα του Βέρμπη πάντως, παρά τη σημερινή ήττα, κρατάει την τύχη στα χέρια του, αφού με το απόλυτο των βαθμών στα τρία τελευταία παιχνίδια του, φτάνει στον τίτλο και την άνοδο.Φωτογραφία του χρήστη thesprotiaball.gr.
Με δέκα παίκτες τελείωσαν τον αγώνα οι δύο ομάδες λόγω των αποβολών των Πανταζή και Γεωργάκη, μέσα σε ένα τρίλεπτο.
Σούλι Παραμυθιάς (Βέρμπης): Κούτσικος, Μπέλλος, Ντούμας, Διαμάντης, Βένος, Τσάγκας, Γιαννακός, Κύργιος, Μπόλοσης, Γεωργάκης, Αντωνόπουλος (68΄Κάτσης).
Αστέρας Παραποτάμου (Χατζηπέτρου): Πάντος, Σουλιώτης, Πανταζής, Μπάρκας, Μητσέλος Α., Μητσέλος Σ., Γκόγκος (89΄Παργανάς Α.), Παπανδρέου, Γκόλιας (85΄Γιώτης), Γώγος, Γιάκης (70΄Διαμάντης).