• 6-0 με Γόγολο και τερματοφύλακα Δ.Βένο

109 προβολές

Εκμεταλλεύτηκε την απώλεια βαθμών του Καστρίου η ΑΕΝΣ…

… και πλησίασε στους 3 βαθμούς από την κορυφή, έχοντας και παιχνίδι λιγότερο.Η Νέα Σελεύκεια δυσκολεύτηκε να βρει δίχτυα στο πρώτο 45λεπτο, με τα Σύβοτα να κρατούν το μηδέν μέχρι και τις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Τελικά οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στη νίκη με 6-0, έχοντας σαν νέο πρόσωπο στην ομάδα τον Άκη Γόγολο ο οποίος επανεμφανίστηκε στους αγώνες. Ο Διαμαντής Βένος κάθισε κάτω από τα γκολπόστ της ΑΕΝΣ, αντικαθιστώντας τον αδερφό του Κωνσταντίνο, ο οποίος ήταν άρρωστος, κρατώντας μάλιστα ανέπαφη την εστία του.Στο ο Αναστασίου είχε χαμένο πέναλτι, ενώ το 0-1 έγινε στο 45΄+ με σκόρερ τον Γόγολο. Τα άλλα πέντε γκολ για τους νικητές στο β΄ ημίχρονο πέτυχαν οι: Μούστα (66΄, 71΄), Μπακιρτζίδης (63΄), Μεχμετάι (75′) ενώ το 0-2 έγινε με αυτογκόλ στο 50′ .

Φωτό Αρίστος Σουλιώτης

Σύβοτα: Χαϊδούσης, Βαγγελής, Ασημάκης, Αθανασίου-Παππάς, Τσανάκας, Χρήστου, Ιμπραί, Κόντης (Ιωάννου), Σωτηριάδης, Παπαμιχαήλ, Ρώσσης

ΑΕΝΣ: Δ.Βένος. Σ.Ζήγος, Β.Βάσιος, Κατσέλης, Ντόστας, Μπακιρτζίδης, Κυβράνογλου, Μούστα, Γιαννακός (Μπάλλα), Γόγολος, Αναστασίου (Βασιλείου)

Ο βαθμολογικός πίνακας μετά την ολοκλήρωση και της 15ης αγωνιστικής…