• Έφυγε με το διπλό από την Νέα Σελεύκεια ο ΑΟΠ

943 προβολές
  • Εύκολο πέρασμα από το “Κ. Αντώνογλου” για την Πλαταριά καθώς επικράτησε με 5-1 του Ποσειδώνα.

Στο ρελαντί ο ΑΟΠ αν και βρέθηκε στα πρώτα λεπτά πίσω στο σκορ.
    Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τους φιλοξενούμενους της Πλαταριάς καθώς άνοιξαν το σκορ 1-0 με τον Κ. Ρίζο να βρίσκει δίχτυα μόλις στο 3ο λεπτό.
    Στην συνέχεια οι ποδοσφαιριστές του Σοφοκλή Ιωακειμίδη επέβαλαν τον ρυθμό τους, ισοφάρισαν (1-1)  με τον Αντώνη Μπίκα στο 18′ και πήραν το προβάδισμα(1-2) με τον Αντώνη Παπανδρεου. Στο 45΄ο ίδιος παίκτης έδωσε αέρα δυο τερμάτων στον ΑΟΠ πετυχαίνοντας το 1-3. Ο Άγγελος Θεοδώρου στην επανάληψη βρήκε δίχτυα ανεβάζοντας το σκορ στο 1-4 για να έρθει ο Σωτηριάδης (ο οποίος επέστρεψε στην Πλαταριά μετά από μίση σεζόν στα Σύβοτα) στο 74΄και να διαμορφώσει το τελικό 1-5.