Εύκολο πέρασμα από την Μαζαρακιά

Με αυθεντικό χατ-τρικ Άκη Γόγολου.

Μια άνετη νίκη πανηγύρισε το Σάββατο το απόγευμα στο γήπεδο Μαζαρακιάς ο Θύαμις Καστρίου. Οι “κόκκινοι” οι Παναγιώτη Παππά επικράτησαν πολύ εύκολα με 5-0 του  ουραγού ΑΟΜ και σημείωσαν το 7ο τους τρίποντο στο πρωτάθλημα.
Δράστης και πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης ο Άκης Γόγολος ο οποίος σημείωσε αυθεντικό χατ-τρικ στο πρώτο ημίχρονο.  Άνοιξέ στο σκορ στο 18΄ 0-1, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 25΄ (0-2) και την έστειλε προπορευόμενη στην ανάπαυλα με 0-4. Το 0-3 πραγματοποίησε ο Μιχάλης Γιαννακός στο 31΄.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι κατέβασαν στροφές και πέτυχαν ακόμη ένα τέρμα τον Βασίλη Σαρέλη στο 65΄ διαμορφώνοντας το τελικό 0-5.

Α.Ο. Μαζαρακιά: Λώλος, Κοσιώρης Χ., Ντούμας, Τιφτικίδης, Λαμπρούσης, Κ’ατσιος Β., Μπάλλας Α., Βέρμπης, Κάτσιος, Κοσιώρης Σ. Λώλας,
Θύαμις Καστρίου: Σπυρίδης, Διαμάντης, Ζήγος, Βάσιος Α., Βάσιος Ε., Τσουμέτης, Γιαννακός, Κυβράνογλου, Βάσιος Δ., Γόγολος, Βάσιος Κ..