• Νίκησε την Λευκίμμη σε φιλικό το Σούλι

249 προβολές

Το Σούλι Παραμυθιάς επικράτησε της ΑΕΛ σε παιχνίδι προετοιμασίας.

Οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη γοήτρου απέναντι στην Λευκίμμη, χάρη σε τέρμα του Καραμποϊκης  στο 38ο λεπτό.

Φάσεις & Γκολ:
    Σουτ του Ντόκου μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Λευκίμμης
    13΄Σουτ του Παπαρούνα άουτ.
    27΄Χωρίς φάση στα τελευταία λεπτά.
    33΄Σουτ του Ντόκου απο πλάγια θέση η μπάλα άουτ.
    38΄Γκολ για την Παραμυθιά 1-0. Μετά απο λάθος έξοδο του τερματοφύλακα Χαβιέ ο Καραμποϊκης με σουτ ανοίγει το σκορ 1-0.
    40΄ Ωραίο σουτ του Κύρτζου η μπάλα περνάει ελάχιστα απο το κάθετο δοκάρι άουτ.
    45΄Ημίχρονο στην αναμέτρηση.
    46΄Έναρξή β΄ημιχρόνου.
    50΄ Σέντρα σουτ του Φαικ στο οριζόντιο δοκάρι, τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους.
    52΄Εκτέλεση φάουλ του Τσεβανέδη η μπάλα πέρασε πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.
    60΄Διπλή ευκαιρία για την Παραμυθιά χωρίς όμως η μπάλα να καταλήξει στα δύχτια.
    65΄Μακρινό πλασέ του Παπαδόπουλου για το Σούλι η μπάλα ελάχιστα άουτ.
    70΄Σουτ του Γεωργάκη μέσα απο την περιοχή η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
    85΄Έχει την κατοχή η Παραμυθιά χωρίς να έχει δημιουργήσει την μεγάλη φάση στα τελευταία λεπτά.
    87΄ Εκτέλεσε φάουλ το Σούλι έδιωξε σε κόρνερ ο κίπερ της ΑΕΛ το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους γηπεδούχους.
    90+ Λήξη του αγώνα Σούλι – Λευκίμμη 1-0.

Διαιτητής του αγώνα θα είναι η Ειρήνη Πίγγιου με βοηθούς τους Μιχάλη Κιάπε και Μαρία Στόλη

Σούλι Παραμυθιάς: Διάσιμος, Βασιλάκης, Μητσέλος, Γεωργάκης, Αναστασιάδης, Μώκος, Φαικ, Παπαρούνας, Ντόκος, Καραμποϊκης, Τάτσης.
    Πάγκος: Διαμάντης, Μούτσιος, Κωσταμένας, Πατσιούρας, Τσούνης, Μπέλλος, Παπαδόπουλος, Παππάς, Πλατιάς.
    Α.Ε. Λευκίμμης: Χαβιέ, Κωστακιώτης, Ράντος, Παπαδόπουλος,Βλάχος, Βούλγαρης, Κυπτίου, Πανταζής, Ζαχαράκης, Τσεβανέδης, Κύρτζος.
    Πάγκος: Κουλόυρης, Βλάσσης, Γιωτάκης, Λέτσος, Χρυσικόπουλος, Κουλούρης Α., Ζερβός, Σαμοϊλης, Βαρέλης.

Διαβάστε αναλυτικά τι αναφέρει: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Το Δ.Σ του ΠΑΣ ΛΑΔΟΧΩΡΙΟΥ…