• Με το «δεξί» η Θύελλα 2-0

68 προβολές

Με το δεξί και με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε η Θύελλα Γκρίκας/Ψάκας…

…τις υποχρεώσεις της στο τοπικό πρωτάθλημα, κερδίζοντας με 2 – 0 τον Άρη Πέρδικας.

Σε ένα παιχνίδι μοιρασμένο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ από νωρίς στο παιχνίδι (10ο λεπτό) και δεν το έχασαν σε κανένα σημείο του αγώνα, παρότι οι φιλοξενούμενοι του Βαγγέλη Ευαγγέλου πίεσαν για την ισοφάριση, είχαν δοκάρι στο 30′ με τον Κώστα Τσάντο και ένα τετ-α-τετ με τον Αλέξανδρο Μώκο.

Οι παίκτες του Κώστα Παππά μπήκαν δυνατά και στο  πρώτο δεκάλεπτο βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Βαγγέλη Ντάνη. Στη συνέχεια οι Περδικιώτες  ισορρόπησαν το παιχνίδι, βγήκαν μπροστά αλλά δεν κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία του Βάσιου.
    Το τελικό 2-0 ήρθε στο 85, με τον Άγγελο Ρίζο (μπήκε ως αλλαγή στο 75′) να εκμεταλλεύεται με τον καλύτερο τρόπο, ένα λάθος των φιλοξενούμενων και να σφραγίζει τη νίκη της Θύελλας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Συνθέσεις:
    Θύελλα Γκρίκας/Ψάκας (Παππάς Κ.): Βάσιος, Μήτσης, Κάλλος, Σουλάϊ, Γεωργίου, Γκάτζιας, Ντρίτσος, Τσουγγάρης Στεφ. (75′ Ρίζος), Βάτσιος Δ., Ντάνης, Σιώζης Αντ. (85΄Ρεντζεπέρης).
    Άρης Πέρδικας (Ευαγγέλου Β.): Ντούγιας, Παντούλας, Μυρισκλάβος Εκ., Κόχυλας Ι., Μπιστιώλης, Φωτίου, Μώκος Αλ., Κόχυλας, Λαχανίδης (80΄Λαλλάς), Πηγής (65′ Μυρισκλάβος Ι.), Τσάντος Κ.

*Φωτογραφία: Παύλος Δήμας