Αδειάζει η κλεψύδρα, ήττα και από τον ΠΑΟΚ Β’

Ένα λάθος στην άμυνα του Θεσπρωτού έδωσε την νίκη στον ΠΑΟΚ Β΄.

Οι κιτρινόμαυροι δεν κατάφεραν να βρουν ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που απείλησαν σε δυο περιπτώσεις  με τον Γκορντεζιάνι στο 14΄ και 41 όμως ο Τσιμόπουλος νίκησε τον επιθετικό του ΠΑΟΚ.Στην επανάληψή ο Παμπλό Γκαρσία πέρασε στο παιχνίδι τον Τζίμα με τον τελευταίο να τον δικαιώνει για μια ακόμη φόρα. Ο επιθετικός του δικέφαλου του βορρά προειδοποίησε στο 51 με διπλή ευκαιρία και βρήκε δίχτυα δέκα λεπτά αργότερα μετά απο ασυνεννοησία των αμυντικών του Θεσπρωτού ανοίγοντάς το σκορ για την ομάδα του και τον δρόμο για το τρίποντο.
Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι και μετά τις αλλαγές του Ρότσα πίεσαν τον ΠΑΟΚ αλλά σε δυο περιπτώσεις με τον Βαγγ. Παππά και τον Βασιλάκη δεν μπόρεσαν να σκοράρουν με το 0-1 να μένει μέχρι το τελικό σφύριγμα της λήξης.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Μελετίδη στον 84΄.
Το φιλμ του αγώνα:
10′ Πρώτο δεκάλεπτο στο παιχνίδι χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο.
14΄Δυνατο σουτ του Γκορντεζιάνι απέκρουσε δύσκολα ο Τσιμόπουλος
41΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Γκορντεζιάνι ο οποίος πέρασε και τον Τσιμόπουλο πλάσαρε σε κενή εστία και ήρθε σαν απο μηχανής Θεός ο Τρομπούκης να σώσει με τάκλιν πάνω στη γραμμή.
Αλλαγές για τις δυο ομάδες, στο παιχνίδι θα περάσουν οι Τζίμας και Σπύράκος στις θέσεις των Γκορντεζιάνι και Ρικάρντο απο πλευράς ΠΑΟΚ Β’ και για τον Θεσπρωτό πέρασαν στο ματς Λύγκας και Ρούσης στις θέσεις των Οικονομίκου και Μπίκα.
46΄Ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο.
51΄ Διπλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον Τζίμα που μπήκε στο παιχνίδι με την έναρξη του β ημιχρόνου αλλά ο Τσιμόπουλος είπε όχι και στις δυο περιπτώσεις με εκπληκτικές επεμβάσεις σώζοντας σίγουρο γκολ.
57΄ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Θεσπρωτό. Σουτ του Δρίτσα από το ύψος του πέναλτι, ελάχιστα άουτ η μπάλα.
61′ ΓΚΟΛ 0-1 ο ΠΑΟΚ. Τραγική ασυνεννοησία, μπερδεύτηκε το αμυντικό δίδυμο του Θεσπρωτού και ο Τζίμας με σουτ έκανε το 0-1.
66΄
Τρίτη αλλαγή για τον Θεσπρωτό, Ντόντης στη θέση του Γώγου.
69′
Γιάξης στην θέση του Γροσδή για τον ΠΑΟΚ.
72΄ Περνάει στο παιχνίδι και τον Φακκή  στη θέση του Μίγγου ο Ρότσα και γυρίζει το σύστημα σε 4-4-2
75΄ Ο Θεσπρωτός μετά το 0-1, έχει πάρει αρκετά μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και τα παίζει όλα για όλα ώστε να ισοφαρίσει.
7Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, στη θέση του Χατζηστραβού ο Κωττάς.
80΄ Τελευταία αλλαγή για τον Θεσπρωτό Παππάς αντί Χατζάκου
81΄ Πιέζουν οι γηπεδούχοι για την ισοφάριση.
84΄Δοκάρι ο ΠΑΟΚ σε σουτ του Μελετίδη
89΄Νινούα αντι Μελετίδη
89΄ Καλή στιγμή για τον Θεσπρωτό με τον Βαγγ. Παππά αλλά πρόλαβαν οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ.
90΄Νέα ευκαιρία για τον Θεσπρωτό με τον Βασιλάκη αλλά η μπάλα κόντραρε πάνω στον Γιαξή και πέρασε άουτ.
90’+4΄ Τέλος του αγώνα.

Συνθέσεις:
Θεσπρωτός (Ρότσα): Τσιμόπουλος, Βασιλάκης, Γώγος, Ρίζος, Τρομπούκης, Μίγγος, Πανταζέλλος, Χατζάκος, Οικονομίκος, Μπίκας, Δρίτσας
ΠΑΟΚ Β’ (Γκαρσία): Μπαλωμένος, Τασιούρας, Μιχαηλίδης, Μορικέλι, Τσοπούρογλου, Μελετίδης, Γρόσδης, Χατζηστραβός, Αντρέ Ρικάρντο, Μπράντονιτς, Γκορντεζιάνι.