• 4-0 η ΑΕΝΣ τη Δόξα με σούπερ πρώτο ημίχρονο

397 προβολές

Νίκησε και μείωσε στο -5 η Νέα Σελεύκεια.

Από πολύ νωρίς κυριάρχησε στο ματς με τη Δόξα Γαρδικίου η Νέα Σελεύκεια, κατακτώντας τη νίκη και τους τρεις βαθμούς (4-0). Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να πάνε προηγούμενοι στο ημίχρονο με 3-0, έχοντας πραγματοποιήσει μια γεμάτη εμφάνιση στο πρώτο μισό αγώνα, παίζοντας όμορφο και θεαματικό ποδόσφαιρο. Μόλις στο 2΄ ο Γιαννακός είχε δοκάρι από κοντά, ενώ στο ο Σούφης με σουτ μετά από στρώσιμο του Βένου, παραβίασε για πρώτη φορά την εστία της Δόξας. Στο 11΄  ο Γιαννακός γύρισε τη μπάλα στον Βασιλείου, που από κοντά δε δυσκολεύτηκε να σκοράρει για το 2-0. Έκρυψαν τη μπάλα οι παίκτες της ΑΕΝΣ στο 31΄ με τον Σούφη να πετυχαίνει άλλο ένα ωραίο τέρμα με μακρινό σουτ για το 3-0. Οι κιτρινόμαυροι είχαν ένα πολύ παραγωγικό πρώτο 45λεπτο, χάνοντας αρκετές ακόμα ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα. Έπεσε ο ρυθμός στο β΄ ημίχρονο, όμως η ΑΕΝΣ βρήκε τελικά το 4ο τέρμα της στην εκπνοή του αγώνα, μετά από κάθετη πάσα του Χατζηπέτρου και πλασέ του Βασιλείου.