Αίας Παραλίας Ασπροπύργου – Ερμής Άνω Λιοσίων [Pics]

84 προβολές

Εύκολο απόγευμα χθες για την ομάδα του Ερμή Άνω Λιοσίων.

Οι ποδοσφαιριστές του Σάκη Κυριακόπουλου επικράτησαν άνετα στο γήπεδο της Παραλίας με 6-1 του τοπικού Αίαντα και συνεχίζουν το νικηφόρο σερί τους έχοντας 5 στα 5.

Το δρόμο για τη νίκη άνοιξε ο Θεοφανίδης καθώς με δυο δικά του γκολ οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με 0-2 (σκορ ημιχρόνου).
Στην επανάληψη ο Μάρκου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 (61′) για να έρθει δυο λεπτά αργότερα πάλι ο Θεοφανίδης γράφοντας το 0-4 και σημειώνοντας χατ-τρικ. Τη σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Σαρσαρίδης στο 73′ πετυχαίνοντας το 0-5. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 1-5 με τον Καλύβα (μπήκε αλλαγή) τρία λεπτά πριν τα 90′, για να έρθει στο 89΄ ο δεύτερος σκόρερ της ομάδας (στο πρωτάθλημα), ο Κορδέρας (μπήκε αλλαγή στο δεύτερο μέρος)  και να διαμορφώσει το τελικό Αίας – Ερμής 1-6.

Συνθέσεις:
Αίας Παρ. Ασπροπύργου (Αμπαριάν): Γκούνας, Αγγελόπουλος, Ντερβισάι, Δρούγος Μ., Ντούρος, Σουλένι, Καρόλι, Χασαλνάρι, Κόλα, Δρούγος Δ., Αξυπόλητος.
Αγωνίστηκαν και οι: Λανάι και Καλύβας
Ερμής Άνω Λιοσίων (Κυριακόπουλος)Τσελέπης, Θάνος, Στέφου, Μάρκου, Κοκαβέσης, Σαρσαρίδης, Αναστασόπουλος, Λακουμέντας, Ιακωβίδής, Κεχρής, Θεοφανίδης.
Αγωνίστηκαν και οι: Γκαλίτσιος, Σαμπάνης, Κορδέρας, Αντωνίου και Πλατσίδας

Δείτε εδώ πλούσιο φωτορεπορτάζ απο την αναμέτρηση.

• Πατήστε Like στη σελίδα μας και μείνετε ενημερωμένοι…