Αμαζόνες – Αγροτικός Αστέρας 3-4

Πάλεψαν οι Αμαζόνες , αλλά ηττήθηκαν στο 90΄.

Οι φιλοξενούμενες είχαν ελαφριά υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο χωρίς να βρουν κάποιο γρήγορο γκολ, όμως τελικά αυτό ήρθε και μάλιστα διπλό. Δύο λεπτά πριν την ανάπαυλα  η Παπαδοπούλου με δυο προσωπικά τέρματα έστειλε τον Αγροτικό Αστέρα στα αποδυτήρια προηγούμενο με 0-2.

Στην επανάληψη οι Αμαζόνες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι βρήκαν το γρήγορο γκολ  καθώς η Μαρία Μπάσκα στο 50′ έκανε το 1-2, με την Παπαδοπούλου να βρίσκει ξανα δυχτια και να κάνει το 1-3.

Τα κορίτσια του Κώστα Κολιούση δεν το έβαλαν κάτω ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους  και αρχικά μείωσαν με την Κατερίνα Λάμπρου  στο 70′ και έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με την Ελισάβετ Μπέλλου στο 80′ (3-3).

Οι Αμαζόνες προσπάθησαν να πάρουν την ισοπαλία αλλά στο 90΄οι Ημαθιώτισσες κέρδισαν πέναλτι σε χέρι των Αμαζόνων. Η Αλίκη Στέφου απέκρουσε την εκτέλεση της Παπαδοπούλου αρχικά αλλά στην επαναφορά η επιθετικός των πράσινων έκανε το 3-4 και άφησε τις Αμαζόνες με την πικρία καθώς παλέψανε για 90΄ απέναντι στις έμπειρες παίκτριες του Αγροτικού και δεν κατάφεραν για δεύτερη αγωνιστική να κερδίσουν κάτι.
Από την άλλη πλευρά οι κοπέλες του Αγροτικού Αστέρα πανηγυρισαν εξελα την πρωτη τους νίκη στην πρεμιέρα τους στην Β΄Εθνική (είχαν ρεπό την 1η Αγ.).

Αμαζόνες Θεσπρωτίας (Κολιούσης Κώστας): Στέφου Αλίκη, Νάση, Σερίφη (Κόκκορη), Ρόλλη, Μόυση, Γιαννακούλη, Δημητρίου (Μπεράτη), Μπέλλου, Μπάσκα, Λάμπρου, Γαστεράτου (1ο΄λ.τ. Στέφου Φρειδερίκη)

Αγροτικού Αστέρα Αγίας Βαρβάρας :Κανελλάκη, Στρίμπα, Δρενοβιάδου, Φεΐμ, Τσεχελίδου, Μπαξεβάνου, Τσούκα Γ. (57′ Καλαϊτζόγλου), Κιουτάχιαλη, Μουρατίδου, Τσούκα Θ. (87′ Δεληγιαννίδου Αγ.), Παπαδοπούλου