• Άνετη νίκη για τον Ατρόμητο

828 προβολές
  • Δόξα Γαρδικίου – Ατρόμητος Σαγιάδας 0-4

Άνετη νίκη για τον Ατρόμητο που επικράτησε με 0-4 απέναντι στην ουραγό του 1ου ομίλου Δόξα Γαρδικίου το Σάββατο το μεσημέρι στο γήπεδο Γαρδικίου ενόψει της τρίτης αγωνιστικής των play off.

Μέσα σε ένα τέταρτο ο Ατρόμητος ξεκαθάρισε το τοπίο με τρία συνεχόμενα γκολ. Το πρώτο γκολ ήταν προσωπική δημιουργία του Feim Kaso στο 10΄. Ακολούθησε το δεύτερο γκολ από το Χρήστο Πέντσα στο 11ο λεπτό που «έγραψε» το 0-2 για τους φιλοξενούμενους.Το τρίτο γκολ ήρθε μετά από τρία μόλις λεπτά (στο 14΄) από τον ίδιο (Πέντσα)μετά από άψογη εκτέλεση φάουλ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή (0-3).
    Στο 23΄ένας τραυματισμός του Μηνά Σιώζη τον οδήγησε εκτός γηπέδου και τη θέση του ανέλαβε ο Νεκτάριος Τσίρης. Στο 27΄ο Δημήτρης Γκέκας επιχείρησε σουτ, το οποίο όμως πέρασε δίπλα από την εστία του Γαλάνη. Σουτ τόλμησε και ο Τολάρος στο 32΄αλλά βρέθηκε στα χέρια του γκολκίπερ του Ατρόμητου. Κάτι ανάλογο και από τον Άγγελο Λιώνη που στο 37΄έστειλε την μπάλα στην αγκαλιά του Corodeni. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Ντρίτσος αντικατέστησε τον Τολάρο που τραυματίστηκε στο αριστερό πόδι.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κλείστηκαν πίσω ενισχύοντας την άμυνά τους. Μια πολύ καλή ευκαιρία για γκολ στο 68΄, όταν ο Kaso σούταρε στο οριζόντιο δοκάρι, η μπάλα γύρισε στα πόδια του Πέντσα και αυτός τετ α τετ σούταρε πάνω στον Corodeni, ο οποίος έδιωξε σε κόρνερ. Στο 75΄άλλη μια άστοχη προσπάθεια από τον Kaso που έστειλε την μπάλα άουτ. Στο 90΄ο Λιώνης από μακριά και με πολύ δυνατό σουτ έκανε το 0-4 και «έκλεισε» τον αγώνα.

Δόξα Γαρδικίου (Γκέκας): Corodeni, Γκέκας Χ. (Βάσιος Σ. 61΄), Σιώζης (Τσίρης Ν. 20΄), Γαλανόπουλος, Ντούκας, Τσίρης Χ.(Γκούγιας Α. 50΄), Γκέκας Δ., Τσουγγάρης Γ., Τολάρος (Ντρίτσος 38΄), Τσάλης, Γκούγιας Β.

Ατρόμητος Σαγιάδας (Χατζηπέτρου): Γαλάνης Α., Τάσιος (Καλέσης 27΄), Λιώνης Α., Σούφης, Λιώνης Β., Αθανασίου, Πασχάλης (Μήτρος 58΄), Μπάρκας (Μαντζούκης 73΄), Πέντσας, Kaso (Φερεντίνος 81΄), Γαλάνης Θ.