• Μαζαρακιά – Παραμυθιά 0-4

44 προβολές
  • Άνετο ήταν το πέρασμα του Σουλίου Παραμυθιάς από την έδρα την έδρα της Μαζαρακιάς…

…επικρατώντας με το ευρύ 4-0.
    Η ομάδα του Λευτέρη Βέρμπη κυριάρχησε στον αγώνα και έφτασε δίκαια στη δευτερη της νίκη στο πρωτάθλημα.
    Στο 36′ ο Παναγιώτης Χαντζάρας άνοιξε το σκορ για τους πράσινους. Στο 42΄ο Θοδωρής Γαλάνης διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Δυο λεπτά αργότερα ο Θανάσης Κύργιος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 όπου ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
    Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 51΄ ο Νίκος Ντόκος  έγραψε το 4-0  με  τους φιλοξενούμενους να κατεβάζουν στροφές και το σκορ να μένει μέχρι το τέλος του αγώνα.
    Μαζαρακιά (Βασιλάκης): Αποστόλου, Κοσιώρης, Μπράγκας, Λώλος, Τζανής, Γεωργίου, Μάστορας, Παππάς, Μπάλλας, Χαρίσης, Λάμπρου.
    Σούλι Παραμυθιάς (Βέρμπης): Γαλάνης Α., Μπέλλος, Ντούμας, Διαμάντης, Βάσιος, Τσάγκας, Χαντζάρας, Βένος, Γαλάνης Θ., Ντόκος, Κύργιος.