Απόδραση στην παράταση για την ΑΕΝΣ

Κράταγε την πρόκριση μέχρι το 90’+1′ η Δόξα άλλα μίλησε ο Άκης Γόγολος στις καθυστερήσεις.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν (0-1) στο παιχνίδι με γκολ του Βαγγέλη Βάσιου όμως το Γαρδίκι απάντησε με τον Cepelle σε 1-1 και οι δυο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια.
Στην επανάληψη η ΑΕΝΣ έμεινε με 10 παίκτες καθώς αποβλήθηκε στο 65′ με κόκκινη κάρτα ο Ηλίας Μονάχος. Η Δόξα έχοντας και το αριθμητικό πλεονέκτημα προηγήθηκε 2-1 με γκολ του Βάσιου στο 79′ και ενώ η κλεψύδρα άδειαζε και οι γηπεδούχοι ήταν πολύ κοντά στο να πανηγυρίσουν μια μεγάλη πρόκριση, ήρθε ο Άκης Γόγολος 92΄ να πετύχει το 2-2 και να στείλει το ματς στην παράταση.
Στην ημίωρη παράταση οι κιτρινόμαυροι έχοντας και την ψυχολογία με το μέρος τους πήραν κεφάλι εκ νέου στο σκορ (2-3) με τον Γούση στο 101’και στο113΄πάλι ο Γόγολος βρήκε δίχτυα με πέναλτι αυτή τη φορά  που κέρδισε ο ίδιος και διαμόρφωσε το τελικό 2-4.
Η Δόξα πίεσε και στην παράταση παρά το σοκ της ισοφάρισης στο 92΄ αλλά δεν τα κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα.
Η ΑΕΝΣ πέρασε στο ημιτελικά και θα περιμένει τη Δευτέρα για να μάθει τον αντίπαλο της στην κλήρωση που θα γίνει στα γραφεία της Ένωσης.