Άρης Φιλιατών | “Διπλό” και επιστροφή στην κορυφή [Pics]

Ο Άρης Φιλιατών έκανε το καθήκον του κόντρα στον ΠΑΣ Λαδοχωρίου νίκησε με 4-1 και επέστρεψε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 24 βαθμούς.

Η Άρης Φιλιατών φιλοξενήθηκε από τον ΠΑΣ Λαδοχωρίου για την 9η αγωνιστική του τοπικού πρωταθλήματος της ΕΠΣ Θεσπρωτίας.

Οι παίκτες του Δημήτρη Μουρούτη άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Τάσο Γώγο να βρίσκει δίχτυα για το 0-1. Το Λαδοχώρι ισοφάρισε με τον Λώλο στο 33΄, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες 1-1 στην ανάπαυλα.
Στην επανάληψη ο Φέιμ Κάσο στο 60΄έδωσε εκ νέου το προβάδισμα 1-2 στην ομάδα του και στην συνέχεια τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για τους φιλοξενούμενους με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να ακολουθήσουν τον ρυθμό του Άρη. Ο Κάσο με δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3 και ο Μπάμπης Παπανδρέου διαμόρφωσε το τελικό 1-4.
Η ομάδα των Φιλιατών εκμεταλλευόμενη την ισοπαλία του Αστέρα στην Νέα Σελεύκεια επέστρεψε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 24 βαθμούς.

Φωτογραφίες: Άρης Φιλιατών