Άρης Φιλιατών – Μαργαρίτι 5-1

Επιστροφή στις νίκες με πεντάρα ο Άρης Φιλιατών.

Μπορεί το Μαργαρίτι να προηγήθηκε, με τον Τηλέμαχο Κουφαλή να σουτάρει, η μπάλα να βρίσκει το πόδι του Βενέτη και να καταλήγει στα δίχτυα του Κύρκου στο 25’ , αλλά στη συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για τους κίτρινους.
Το συγκρότημα του Παντελή Παπαδιώτη αντέδρασε άμεσα και σε 15 λεπτά είχε κάνει την ανατροπή με 2-1. Αρχικά το Πέτρος Βενέτης ισοφάρισε σε 1-1 στο 33΄και ο Χρήστος Καίσαρης έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους 2-1 όπου ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Φιλιάτες  συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό με τον Σταύρο Μαντζούκη να σημειώνει το πρώτο του φετινό γκολ στο 48΄ πετυχαίνοντας το 3-1 και δέκα λεπτά αργότερα ο Χρήστος Καίσαρης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε το σκορ στο 4-1. Το τελικό 5-1 πραγματοποίησε ο Δημήτρης Μαντζούκης στο 80΄που είχε μπει ως αλλαγή  στη θέση του Λιαμίρα.
Στο 75΄αποβλήθηκε ο Χρήστος Καίσαρης με δεύτερη κίτρινη κάρτα για εξύβριση σε συμπαίκτη του  από τον διαιτητή Σιντόρη.

Με αυτή την νίκη εδραιώθηκε στην 4η θέση ο Άρης Φιλιατών έχοντας 14 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική ρεπό.
Από την άλλη μεριά οι φιλοξενούμενοι που  αγωνίστηκαν χωρίς προπονητή στον πάγκο τους ( αποχώρησε ο Γιώργος Ιακώβου από την ομάδα), είναι στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πινάκα χωρίς να έχουν γευτεί την χαρά της νίκης. Ενώ πολύ δύσκολο έργο θα έχουν και την επόμενη αγωνιστική καθώς θα φιλοξενηθούν στο Καστρί από την τοπική ομάδα.

Άρης Φιλιατών: Κύρκος, Λιαμίρας (70΄ Μαντζούκης Δ.), Πάντος, Γιοβάνης, Ανδρεόπουλος (50΄ Αλιζιότι), Ρούμπης, Μακρίδης (60΄ Κατσέλης), Μαντζούκης Στ., Θεοδώρου Σ., Καίσαρης, Βενέτης.
Άρης Μαργαριτίου: Καρδάνης Σ., Βασιλείου Α. (50΄ Γεωργιάδης), Παπαδόπουλος Σ., Γιαννέλος, Βαγγελής Α., Βάλβης, Κυριάκης Α., Βασιλείου Σ. (60΄ Κάκος Ν.), Κυριάκης Χ., Κούφαλης (70΄ Γκορόγιας), Χάϊδος.