• Μαργαρίτι – Σπάρτακος 2-2

1905 προβολές
  • Απίστευτο φινάλε στο Μαργαρίτι…

…όπου σε ένα ματς που τα είχε πραγματικά όλα,  ο Άρης αν και προηγούταν 2-0 στο 85’ και έπαιζε με παίκτη παραπάνω, λόγω αποβολής του Βενέτη, δέχθηκε δυο γκολ στο τελευταίο πεντάλεπτο και αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Σπάρτακο (2-2).

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο πρώτο ημίχρονο με 1-0, όταν στο 4ο λεπτό άνοιξε το σκορ με κεφάλια ο Τηλέμαχος Κούφαλης ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Θοδωρή Γιαννέλου.
    Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 63΄ αποβλήθηκε ο Άρης Βενέτης με δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή Σιντόρη.

Το Μαργαρίτι που είχε και το αριθμητικό πλεονέκτημα βρήκε τους χώρους και με γυριστό σουτ του Κάκκου έκανε το 2-0 στο 67΄. Όμως οι παίκτες του Κώστα Κολιούση δεν το έβαλαν κάτω, στο τελευταίο δεκάλεπτο πίεσαν, μείωσαν αρχικά το σκορ με τον σουτ του Δημήτρη Ζήγου στο 85΄ενώ λίγο αργότερα και πάλι ο ίδιος παίκτης  διαμόρφωσε το τελικο 2-2 οταν το σουτ που επιχείρησε έξω από την μεγάλη περιοχή κρέμασε τον Χάϊδο και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.Άρης Μαργαριτίου (Ιακώβου Γιώργος): Χάιδος, Κουνής, Βασιλείου, Γιαννέλος, Ντρίτσος, Βασιλείου Σ., Κυριάκης Θ., Κυριάκης Χ., Γεωργιάδης, Κούφαλης, Καρβούνης.Σπάρτακος Γραικοχωρίου (Κολιούσης Κώστας): Σπυριδώνου,Τσαλούκας, Τάτσης, Παπαρούνας (Χρήστου), Τσώτος (Λώλης), Γεωργόπουλος (Γιούργας), Μπακιρτζίδης, Ζήγος, Βενέτης, Βασιλείου, Κωνσταντάκος (Αναστασιάδης).Μέτα το τέλος του παιχνιδιού ο προπονητής του Σπαρτάκου Κώστας Κολιούσης μίλησε στο Theball.gr.
    Διαβάστε τι μας ανέφερε για την αναμέτρηση.
    “Έτσι πως εξελίχθηκε το παιχνίδι, είμαστε ικανοποιημένοι από το βαθμό τις ισοπαλίας. μείνανε από πολύ νωρίς πίσω στο σκορ αλλά οι παίκτες μου δεν τα παράτησαν ούτε όταν μείναμε με 10 παίκτες. Αντιμετωπίσαμε αρκετά προβλήματα κατά την διάρκεια του αγώνα , με τραυματισμούς και αποβολή, παρόλα ταύτα καταφέραμε να παίζουμε στον ίδιο Ρυθμό και στο τέλος φθάσαμε στην ισοφάριση. ωστόσο πρέπει να διορθώσουμε αρκετά στοιχεία στο παιχνίδι μας και θα προσπαθήσουμε να εκμεταλλευτούμε το ρεπό μας.”