Αστέρας Παραποτάμου – ΑΕΝΣ 3-0

Στο δρόμο των επιτυχιών επέστρεψε ο Αστέρας Παραποτάμου που νίκησε την Νέα Σελεύκεια με 3-0.

Το συγκρότημα του Σταύρου Δημητρίου άνοιξε το σκορ στο 10’ με τον Παναγιώτη Βαγγελή 1-0 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη ανέλαβε δράση ο αρχηγός των γηπεδούχων Λευτέρης Πάντος όπου με δυο προσωπικά του τέρματα διαμόρφωσε το τελικό 3-0 για την ομάδα του.

Μετά από αυτό το τρίποντο ο Αστέρας έχει 22 βαθμούς και βρίσκεται στην 6η θέση ενώ η ΑΕΝΣ παρέμεινε  στους 8 και την 11η θέση.

Αστέρας Παραποτάμου (Δημητρίου): Αθανασίου, Δημητρίου Β., Τζάνης Γ. (50′ Καρακίτσος), Διαμάντης Μ., Τζίμας, Πρίτσης, Οικονόμου (70′ Μυριούνης), Βασιλείου, Διαμάντης Σ., Πάντος, Βαγγελής.
ΑΕΝΣ (Βαλάκος): Χαϊδούσης, Αθανασίου-Παππάς, Κύλλας, Γόγολος, Μεχμετάϊ, Μπακιρτζίδης, Βαλάκος Β., Σπήτας (75΄Μπουτάσης), Κυπριτζόγλου. Κοσμίδης, Φερεντίνος Μ.