• Ατρόμητος… 4ων μποφόρ

661 προβολές
  • Παρέμεινε “απόλυτος” στη β΄ φάση του πρωταθλήματος ο Ατρόμητος. Σε λίγο τα στιγμιότυπα.

Ο Ατρόμητος Σαγιάδας έκανε το 6 στα 6 στον 1ο όμιλο, αφού στο ντέρμπι με την ΑΕ Μαυρουδίου νίκησε με 4-0 και διατηρήθηκε μόνος πρώτος. Οι γηπεδούχοι, σε ένα ματς που έγινε υπό δυνατό αέρα, ήταν συνολικά ανώτεροι αλλά και πιο ουσιαστικοί μπροστά από την αντίπαλη εστία. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, το χειμερινό απόκτημα του Ατρομήτου, Σούφης, μετά το σερβίρισμα του Λιώνη, νίκησε με κοντινό σουτ τον Ντασκαγιάννη για το 1-0 των γηπεδούχων (σκορ ημιχρόνου). Με το ξεκίνημα του β΄ μέρους, στο 51′ , ο Κάσο με τρομερή αριστερή βολίδα έξω από την περιοχή, άφησε όρθιο τον τερματοφύλακα του Μαυρουδίου, στέλνοντας τη μπάλα στο παράθυρο της εστίας για το 2-0. Μια… αρρωστημένη πάσα του Πέντσα προς τον Παύλου στο 68΄, ήταν το μισό τρίτο γκολ των Σαγιαδινών, αφού ο τελευταίος με γρήγορη κούρσα και δυνατό σουτ στο τετ-α-τετ πραγματοποίησε το 3-0. Το καρέ των τερμάτων ολοκλήρωσε άθελά του στο 89΄ ο Ρούμπης. Από το φάουλ του Κάσο, ο μέσος της ΑΕΜ αντί να απομακρύνει έστειλε τη μπάλα στο βάθος της δικής του εστίας για να επισφραγιστεί με αυτόν τον τρόπο η ευρεία νίκη των πρωτοπόρων. Απο πλευράς ηττημένων, οι καλύτερες στιγμές τους για να προηγηθούν με 0-1,  ήρθαν στα πρώτα 20 λεπτά, με τα σουτ των Μέλλο (σε κόρνερ ο Γαλάνης) και Τσάγκα (πάνω στη γραμμή ο Τάσιος). Προς το τέλος του παιχνιδιού ο Νάτσης είχε δοκάρι από απευθείας χτύπημα φάουλ, σε προσπάθεια να μείωσει το σκορ.

Μη χάσετε σε λίγα λεπτά το βίντεο με τα τέσσερα γκολ και τα καλύτερα στιγμιότυπα.

Ατρόμητος (Π.Χατζηπέτρου): Τ.Γαλάνης, Τάσιος (51΄ Ζαφείρης), Καλέσης (85΄ Μήτρος), Σούφης (75΄ Μπάρκας), Λιώνης, Αθανασίου,Κάσο, Χατζηπέτρου, Πέντσας, Λιώνης, Παύλου (83΄ Θ.Γαλάνης)
    ΑΕ Μαυρουδίου (Σ.Ιωακειμίδης): Ντασκαγιάννης, Μέλλος, Μπάρης (76΄ Κατσέλης), Μπίκας (63΄ Στ.Μηνάς), Τσάγκας. Αγγ.Μηνάς (20΄ Μαντζούκης), Ζήσης, Ρούμπης, Τζοβάρας, Νάτσης, Ιωακειμίδης