• Χωρίς προβλήματα πέρασε από την Νέα Σελεύκεια η Δόξα

792 προβολές
  • Εύκολο απόγευμα για την Δόξα Γαρδικίου…

…η οποία πραγματοποίησε την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα σε ισάριθμους αγώνες. Οι σταυραετοί του Άρη Μπουρνά  φιγουράρουν στην κορυφή της βαθμολογίας έχοντας μάλιστα και την καλύτερη επίθεση με 14 γκολ.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξα από νωρίς τις προθέσεις τους καθώς ο Στέφανος Γκάτζιας μόλις στο 4ο λεπτό άνοιξε το σκορ (0-1) για το Γαρδίκι. Η απάντηση του Ποσειδώνα ήταν άμεση με τον Πουρίκη να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα (1-1) τρία λεπτά αργότερα.

Στην συνέχεια όμως η Δόξα πάτησε γκάζι και με 2 γκολ σε πέντε λεπτά (20΄και 25΄) με τους Άρη Σιώζη και Δημήτρη Τσάλη ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 1-3. Το κερασάκι στην τούρτα για το πρώτο ημίχρονο έβαλε στο 40΄ο Γκάτζιας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ γράφοντας το 1-4.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν από εκεί που σταμάτησαν στο  πετυχαίνοντας στο 48΄το 1-5 με τον Άρη Σιώζη στην συνεχεία κατέβασαν στροφές και στο 75 διαμόρφωσαν το τελικό 1-6 και πάλι με τον Σιώζη ο οποίος σημείωσε χατ τρικ.