• Δεν τα κατάφερε η Κ16 της ΕΠΣ Θεσπρωτίας

99 προβολές

Ξεκίνημα με ήττα για τους Νέους της ΕΠΣ Θεσπρωτίας…

…στο φετινό πρωτάθλημα των μικτών ομάδων, μετά την εντός έδρας ήττα με 1-2 από την ΕΠΣ Κέρκυρας.

Η ομάδα του Μιχάλη Αντωνίου, σε ένα ματς που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον του μέχρι τέλους, αν και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα, προς στιγμήν ισοφαρίζοντας με σουτ έξω από την περιοχή ο Οικονόμου σε 1-1……στην συνέχεια όμως έμεινε εκ νέου πίσω στο σκορ με 1-2 με πλασέ του Στανόγιεβιτς. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να μάχονται, διεκδικώντας έστω τον βαθμό της ισοπαλίας, ωστόσο  δεν τα κατάφεραν με τους Κερκυραίους στο τέλος να πανηγυρίζουν την νίκη.

Για τους φιλοξενούμενους είχε ανοίξει το σκορ 0-1 ο  Λούβρος στο 2ο λεπτό της επανάληψης

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αθανασίου και είχε για βοηθούς τους Μάνο και Νούσια από την ΕΠΣ Άρτας.

ΕΠΣ Θεσπρωτίας (Αντωνίου): Κοράκης, Δημητρίου Α. (Αντωνίου), Δημητρίου Β. (Λουκάς), Μπέζας, Διαμάντης Μ., Πουρίκης, Δήμας, Γεωργίου (Πρίτσης), Διαμάντης Σ., Λύγκας, Οικονόμου (Φερεντίνος).

ΕΠΣ Κέρκυρας (Λούβρος):  Σαλβάνος, Μπιάγκης (Μπάλος), Πάγκαλης, Μεριανός, Βερονίκης, Τσιάβος, Βλαχόπουλος, Κατσαρός, Λούβρος (Χανδρινός), Στανόγιεβιτς, Λάζαρης (Ρίζος).

Οι πρωτοπόροι του 3ου ομίλου ανακοίνωσαν χθες μια σπουδαία μεταγραφή!…