• Δεύτερη σερί νίκη για την Πλαταριά

389 προβολές
  • «Καθάρισε» ο Θεοδώρου τον ανταγωνιστικό μέχρι το 75΄Ποσειδώνα.

Η Πλαταριά επικράτησε  πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό 3-1 του Ποσειδώνα Ηγουμενίτσας.
    Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 16΄με τον Άγγελο Θεοδώρου στο 16′ αλλά στην συνέχεια τα πιτσιρίκια του Φίλιππου Τσώνη προσπάθησαν να ισορροπήσουν το ματς και τα το κατάφεραν στην επανάληψη κσι πιο συγκεκριμένα στο 59΄με τον Αντωνίου να βρίσκει δίχτυα για τρίτη φόρα φέτος και να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα. Η χαρά της ισοφάρισης για τους φιλοξενούμενους όμως δεν κράτησε πολύ, γιατί στο επόμενο λεπτό ο Σταύρος Μητσέλος έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του σημειώνοντας το 2-1. Στην συνέχεια ο Ποσειδώνας πίεσε για βρει τον δρόμο προς την εστία του Λώλου αλλά η Πλαταριά ποιο έμπειρη ομάδα κατάφερε να κρατήσει το σκορ και να πετύχει ακόμη ένα τέρμα με τον  Άγγελο Θεοδώρου στο 81΄ διαμορφώνοντας το τελικό Πλαταριά – Ποαειδώνας 3-1.