• Έκτο σερί ροζ φύλλο ο Πρωτέας (βίντεο)

794 προβολές
  • Ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του Κερκυραϊκού.

Φωτογραφίες Απόστολος Δήμος
    Ο Πρωτέας κατέκτησε ακόμα μία νίκη στο πρωτάθλημα της Α΄ΕΣΚΑΒΔΕ, αφού επικράτησε με 63-44 του Κερκυραϊκού στο κλειστό της Ηγουμενίτσας και ανέβασε στο 6-1 το ρεκόρ του. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν κοντά στο σκορ μόνο στο α΄ δεκάλεπτο, αφού η συνέχεια ανήκε ολοκληρωτικά στην ομάδα του Σπύρου Αλεξίου. Ο Πρωτέας προηγήθηκε με +15 στο ημίχρονο, ενώ συντήρησε μόνιμα μια διαφορά άνω των 20 πόντων σε όλο το β΄ μέρος.
    Δεκάλεπτα:Α:18-15 Β:25-13 Γ:13-9 Δ:6-8
    ΠΡΩΤΕΑΣ(ΑΛΕΞΙΟΥ) :ΜΙΧΑΗΛ 6, ΜΗΤΣΙΩΝΗΣ 4, ΤΣΑΓΚΑΣ, ΚΑΤΣΗΣ 3, ΝΤΟΥΣΚΟΣ 2, ΜΠΕΖΑΣ ΑΡX 6, ΧΑΝΤΕΛΗΣ 14, ΜΑΛΛΙΟΣ 15, ΜΠΑΜΠΟΣ 4, ΚΡΑΝΗΣ 4, ΔΗΛΑΒΕΡΗΣ 5, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ(ΜΠΑΛΟΣ):ΟΥΣΤΟΓΛΟΥ 9, ΑΛΑΜΑΝΟΣ, ΓΟΓΓΑΚΗΣ 4, ΓΡΙΒΑΣ 2, ΑΝΘΗΣ 5, ΣΤΕΡΓΙΟΥ 4, ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 1, ΙΣΣΑΡΗΣ 13, ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ, ΓΟΓΓΑΚΗΣ 5, ΚΩΣΤΑΡΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 1, ΚΟΚΑΒΕΣΙ