ΕΠΣΑΝΑ | Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου η Αντλαντίδα

99 προβολές

Την πρόκρισή της στους “16” του Κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ πήρε σήμερα το απόγευμα η ομάδα της Ανθούσας.

Οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Τσούνη έδιωξαν απο νωρίς το άγχος για το παιχνίδι καθώς ένας λάθος υπολογισμός του τερματοφύλακα της ΑΕ Μενιδίου στο 12΄ (αυτογκόλ) έβαλε τους φιλοξενούμενους απο νωρίς μπροστά στο σκορ (0-1). Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια δεν έδειξαν ότι μπορούν να αντιδράσουν ουσιαστικά.
Η Ατλαντίδα σαφώς καλύτερη διπλασίασε τα τέρματα της στο 36΄ με τον Χρήστο Αδαμίδη (0-2) και καθάρισε ουσιαστικά τη νίκη και κατ’ επέκτασή την πρόκριση απο το πρώτο ημίχρονο με τον Καραγιαννάκη να στέλνει την μπάλα στο βάθος της εστίας του Γκαλίτσιου λίγο πριν την ανάπαυλα και την ομάδα του προπορευόμενη με 0-3 στα αποδυτήρια.
Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε με τους φιλοξενουμένους να πετύχουν και τέταρτο τέρμα με απευθείας φάουλ του Θάνου Καρακώστα διαμορφώνοντάς το τελικό ΑΕ Μενιδίου – Ατλαντίδα 0-4.
Συνθέσεις:
ΑΕ Μενιδίου: Γκαλίτσιος, Βασιλείου, Σαβουκίδης, Κουνέλης, Λαδερός, Βάγιας, Δριτσούλας, Μυρισκλάβος, Γιαννής, Ιορδανίδης, Γκυζέλης.
Ατλαντίς: Σαμαράς, Παππάς, Κιούρκος, Κολοτούρος, Μπενέκος, Καραγιαννάκης, Αδαμίδης Χ., Φλούδας, Αδαμίδης Α., Πανόπουλος, Καρακώστας.

Μην ξεχάσετε να κάνετε Like στη σελίδα μας  TheballAttica εδώ.