• Εθνικός Πανοράματος: “Καθάρισε” από το πρώτο ματς την πρόκριση

238 προβολές
  • Μετά τα δυο πόδια στους “8” του κυπέλου ΕΠΣΔΑ είναι ουσιαστικά από χθες ο Εθνικός Πανοράματος…

…καθώς επικράτησε με σκορ 0-8 στον Ασπρόπυργο του τοπικού Κριού και έκανε τον επαναληπτικό στο γήπεδο Πανοράματος να είχε τυπική διαδικασία.

Οι γηπεδούχοι είχαν την ατυχία να δουν να αποβάλετε στο 19΄με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γιαϊλίδης και ενώ το σκορ είχε ανοίξει (0-1) με τον Γεγέ από το 10ο λεπτό. Ένα λεπτό μετά την αποβολή ο Γεγές σκόραρε ξανά διπλασιάζοντας τα τέρματα του Εθνικού για να έρθει στο 32΄ο Τσουτσάνης να ανεβάσει τον δείκτη στου σκορ στο 0-3.
    Τέσσερα λεπτά πριν την ολοκλήρωσή του πρώτου μέρους ο Γεγές έγραψε το 0-4 σημειώνοντάς χατ-τρικ.
    Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλευόμενοι και το αριθμητικό πλεονέκτημα, πέτυχαν άλλα τέσσερα γκολ με τους: Ανδριώτη, Μιχαηλίδη, Τσεβά και Τσουτσάνη (2ο προσωπικό τέρμα), “καθαρίζοντας” την πρόκριση από το πρώτο παιχνίδι.

Εθνικός Πανοράματος (Αδάκτυλος): Μολνταβάν, Ρόδης, Παναϊλίδης, Πουλικίδης, Μανασίδης, Σιδηρόπουλος (58’ Καλαμούτσος), Γεωργαράς (32΄Ανδριώτης), Ρεφενδάριος (50’ Καβάκος) Μετοχιάτης (46΄Τσεβάς), Γεγές (46’ Μιχαηλίδης) Τσουτσάνης.