• Α.Ε.Ν.Σ. vs Σούλι Παραμυθιάς

1475 προβολές

Ρεπορτάζ Αγώνα

Το Σούλι Παραμυθιάς νίκησε στη Νέα Σελεύκεια και παρέμεινε στο -2 από την κορυφή. Δείτε το βίντεο με τα καλύτερα στιγμιότυπα.

Kινδύνευσε στη Νέα Σελεύκεια το Σούλι, να χάσει από σήμερα την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο, όμως βρήκε τις λύσεις στο τελευταίο 20λεπτο κι έφτασε στη νίκη με 3-0. Μετά από ένα γενικά ισορροπημένο πρώτο μέρος, με κάμποσες φάσεις για τις δύο ομάδες (οι σημαντικότερες από την πλευρά των φιλοξενούμενων) η Παραμυθιά δυσκολεύτηκε πολύ να απειλήσει στην επανάληψη, απέναντι σε μια πολύ δυναμική χθες ΑΕΝΣ, φτάνοντας τελικά στο λυτρωτικό 0-1 με τον Γιαννακό στο 70′.Φωτογραφία του Τζωρτζης Λευτερης.Ο Αναστασίου πέτυχε ακόμα δύο τέρματα για τους νικητές (75′ και 90′) οι οποίοι πλέον χρειάζονται μόνο νίκη στο δικό τους ματς με το Μαργαρίτι την τελευταία αγωνιστική για να ελπίζουν για πρωτιά (θα εξαρτηθεί κι από το ματς Αστέρας-Θύαμις). Από την άλλη τελικός 6άδας είναι για την ΑΕΝΣ το ματς στους Φιλιάτες.
    Φωτογραφία του Τζωρτζης Λευτερης.
    ΑΕΝΣ: Ντασκαγιάννης, Ζήγος, Φούντζουλας, Κυβράνογλου, Στέφος, Κάσο, Αθανασόπουλος (46′ Τάσσης), Βαλάκος, Κατσέλης (70′ Σαραντέας), Παπανικολάου, ΠάντοςΣούλι Παραμυθιάς: Κούτσικος, Αργυρόπουλος (46′ Μπέλλος), Ντούμας, Διαμάντης, Βένος, Τσάγκας, Γιαννακός, Κύργιος, Αναστασίου (87′ Σουλάι), Γεωργάκης, Μπουκουβάλας (76′ Λιώνης).