• Δόξα Γαρδικίου vs ΠΑΣ Λαδοχωρίου

1597 προβολές

Ρεπορτάζ Αγώνα

Νίκησε η Δόξα Γαρδικίου και περιμένει.

Ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στην κανονική περίοδο της Α1 η Δόξα, με νίκη 3-1 επί του Λαδοχωρίου.Το Γαρδίκι έτσι ανέβηκε στην 6η θέση με 26 βαθμούς, αλλά πρέπει να περιμένει την 22η και τελευταία αγωνιστική και συγκεκριμένα τον αγώνα Άρης Φιλιατών – ΑΕΝΣ για να μάθει αν θα τερματίσει και σε αυτήν.Στο σημερινό ματς το Γαρδίκι πήρε από το πρώτο μισάωρο  προβάδισμα νίκης, με τα γκολ των Λιάμη (20′) και Β.Τσουγγάρη (25′), με το 2-0 να είναι και σκορ ημιχρόνου.Στο 55′ ο Στ.Τσουγγάρης πέτυχε το 3-0 για την ομάδα του. Στο 75′ ο Λώλας μείωσε στο τελικό 3-1 για τον ΠΑΣ.
    Δόξα Γαρδικίου: Στρατής, Τσουγγάρης Β., Μπούρνας, Τσούτης, Αθανσίου, Τσουγγάρης Δ., Τσίρης Χ., Τσουγγάρης Σ., Γκέκας, Λιάμης, Μπέλλος
    Λαδοχώρι: Ουσταμουράτογλου, Φλούδας, Λώλης, Δερέκας, Μπαλάφας, Κουτλόγλου, Λώλας, Χουλιάρας, Νικολάου, Ρίζος, Τσούπης.