• ΑΕΠ Καραγιαννίων vs Αστέρας Παραποτάμου

1881 προβολές

Ρεπορτάζ Αγώνα

Δεν τα κατάφερε ο Αστέρας στην Κοζάνη και γνώρισε την ήττα από την ΑΕΠ Καραγιαννίων.

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε η αναμέτρηση για την ομάδα του Παραποτάμου η οποία μπήκε δυνατά στο  παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί με κεφαλιά του Γιάννη Γκόλια. Οι παίκτες του Σωτήρη Σωτηρίου έκαναν ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο και πήγαν στην ανάπαυλα με το 0-1 υπέρ τους.

Στην επανάληψη όμως δεν συνέβη το ίδιο. Τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και ύστερα από λάθος των παικτών του Αστέρα η ΑΕΠ κέρδισε φάουλ με τον Ίττη να εκτελεί και να στέλνει την μπάλα στο παραθυράκι του Βενέτη. Στο 56΄ πάλι ο ίδιος παίκτης με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ η μπάλα  καταλήγει και πάλι στα δίχτυα γράφοντας το 2-1 και κάνοντας την ολική ανατροπή.

Στο 79΄ο διαιτητής Λεωνίδας απέβαλε τον Παναγιώτη Πανταζή με απευθείας κόκκινη κάρτα αλλά και τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων Κοτταρίδη με 2η κίτρινη.
    Ο παραπόταμος δεν μπόρεσε να αντιδράσει, οι γηπεδούχοι έγιναν πιο απειλητικοί στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν και το 2-1 παρέμεινε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Το φιλμ του αγώνα

Στο 9′ φάουλ του Γκόλια, ωραία πέφτει και αποκρούει ο Κοτταρίδης

Στο 11′ φάουλ Ίττη σε κόρνερ ο Βενέτης

Στο 14′ κόρνερ με τον Kaso γυριστή κεφαλιά του Μήτσελου διώχνουν την τελευταία στιγμή σε νέο κόρνερ οι αμυντικοί της ΑΕΠ .

Στο 15′ ΓΚΟΛ: νέο κόρνερ με τον Kaso  πρώτη κεφαλιά Σουλιώτη δεύτερη κεφαλιά Γκόλια από κοντά και το 0 – 1 για τον Αστέρα.

Στο 33′ Μετικάνος ωραία στον Ντούκα , πλασέ από κοντά , σώζει ο Βενέτης.

Στο 38′ σέντρα Σαββίδη στην καρδιά της άμυνας του Αστέρα , κεφαλιά Σαββούδη λίγο έξω

Β΄Ημίχρονο

Στο 48′ ΓΚΟΛ: Ο Ίττης εκτελει το φάουλ και στέλνει την μπάλα στο παραθυράκι του Βενέτη γράφοντας το 1-1.

Στο 56′ γΚΟΛ: Νέο φάουλ με τον Ίττη, η μπάλα θα βρει το δοκάρι και θα καταλήξει στα δίχτυα για το 2-1.

Στο 79′ έχουμε τις αποβολές του Πανταζή από τον Αστέρα και του Κοτταρίδη με δεύτερη κίτρινη από την ΑΕΠ.

Στο 85′ στην αντεπίθεση η ΑΕΠ με τον Παπαγαθονίκου που θα μπεί στην περιοχή θα σπάσει στον Παπαδόπουλο , που από καλό σημείο θα σουτάρει αουτ.

Στο 86′ κούρσα του Χατζηκωνσταντίνου   από δεξιά , θα βγάλει τη σέντρα ο Παπαγαθονίκου μέσα στην περιοχή θα στρώσει στον Λιάμη που από κοντά θα σουτάρει ψηλά άουτ .

ΑΕΠ Καραγιαννίων (Σαμαράς): Κοτταρίδης, Ντούκα, Πασχαλίδης, Δημητριάδης, Σαββίδης, Παπαδόπουλος, Σαββούδης (65′ Λιάμης), Μετικάνος (79′ Κωφίδης), Ίττης (61’Παπαγαθονίκου), Χαματάι, Ακριτίδης.

Αστέρας Παραποτάμου (Σωτηρίου): Βενέτης, Σουλιώτης, Πανταζής, Μπάρκας, Μήτσελος Α, Μήτσελος Σ, Νάκος, Παπανδρέου (69′ Γιάκης), Γκόλιας, Kaso (69′ Καλέσης), Γιαννάκος.