• Πέρασε με 6 γκολ η ΑΕΝΣ από το Μαργαρίτι

249 προβολές

Έβδομη συνεχόμενη νίκη για την ΑΕΝΣ.

“Αέρας” από το Μαργαρίτι πέρασε η Νέα Σελεύκεια, νικώντας με 1-6 τον τοπικό Άρη. Οι νικητές δεν άφησαν περιθώρια στους γηπεδούχους, παίρνοντας από νωρίς προβάδισμα δύο τερμάτων στο σκορ, το οποίο έκανε τη ζωή τους πολύ εύκολη για τη συνέχεια του αγώνα και την κατάκτηση των τριών βαθμών. Στο 7ο λεπτό ο Τάσιος έκανε την κούρσα, σερβίροντας έτοιμο γκολ στον Κατσέλη για το 0-1. Οι του Μαργαριτίου απάντησαν με τον Παπανικολάου να έχει πολύ σημαντική ευκαιρία για τον 1-1, αλλά και με τον Γαλάνη στη συνέχεια, ώστε να ισοφαρίσουν σχεδόν αμέσως.Ο Κατσέλης ήταν αυτός που χτύπησε για δεύτερη φορά στο 20ο λεπτό, καθώς μετά από πάσα του Γιαννακού, διπλασίασε τα γκολ του. Ο Βασιλείου στο 35΄, με δυνατό σουτ από ύψος του πέναλτι, διεύρυνε το προβάδισμα της ομάδας του σε 0-3, που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Ο ίδιος παίκτης έκανε και αυτός “ντομπλέτα” στο 55΄, με σουτ εκτός περιοχής, έπειτα από κακό υπολογισμό της πορεία της μπάλας από τον Καρδάνη. Δύο λεπτά αργότερα ο Γαλάνης, με κεφαλιά προ του τερματοφύλακα Βένου, έπειτα από βαθύ γεμίσμα του Παπαδόπουλου, έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας της ΑΕΝΣ για το 1-4. Ο Γιαννακός στο τελευταίο τέταρτο, με άλλα δύο γκολ, με σουτ (77′  από πάσα του Τάσιου και 85′ ατομική ενέργεια) έβαλε και αυτός διπλό το όνομα του στον πίνακα των σκόρερς.Άρης Μαργαριτίου (Βασιλάκης): Καρδάνης, Σιτούνης (30΄ Babi), Παπαδόπουλος, Γιαννέλος (77΄Λιόντος), Τιφτικίδης, Κυριάκης Χ, Μάστορας, Παπανικολάου, Κατσαούνης (60΄Ντούσκας), Γαλάνης, Κυριάκης Α. (64′ Κώστας)
    ΑΕΝΣ (Καρύδης): Βένος Κ, Βένος Δ (74′ Μπακιρτζίδης), Βάσιος Α, Σούφης, Γιαννακός, Τάσιος (77΄Ντόστας), Ζήγος Σ, Κατσέλης, Μούστα (70 Μεχμετάι), Βάσιος Ε, Βασιλείου (81΄Μπάλλα)