• Εύκολα στη Μαζαρακιά η ΑΕΝΣ (0-8)

320 προβολές

Σε περίπατο μετέτρεψε το εκτός έδρας παιχνίδι με το Λαδοχώρι η ΑΕΝΣ.

Με 8-0 επικράτησε η ΑΕΝΣ του ΠΑΣ Λαδοχωρίου και διατηρήθηκε στο -3 από τον Θύαμι, έχοντας και αγώνα λιγότερο.
    Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν στο α΄ ημίχρονο οι: Κατσέλης (5′) με σουτ, Γιαννακός (15΄) με κεφαλιά, Βένος (37′) με σουτ έξω από την περιοχή και Γόγολο (39′).
    Η ΑΕΝΣ πέτυχε άλλα τέσσερα γκολ στο β΄ μέρος: Ο Μούστα αρχικά έκανε το 0-5 (58′) για να έρθει ο Ζήγος τρία λεπτά αργότερα να γράψει με κεφαλιά το 0-6. Ο Γιαννακός (64΄) και ο εορτάζων πιτσιρικάς Μπάλλας (68΄) με δύο γκολ ολοκλήρωσαν τη νίκη για τη Νέα Σελεύκεια. Φωτογραφίες Αρίστος Σουλιώτης.

Συνθέσεις

Λαδοχώρι: Παπατσάτσης, Γκόλιας, Δ.Λώλης, Ν.Λώλης, Μπέζας, Νούσης, Δερέκας, Μπίκας, Μάστορας, Ομέρι, Φούκας

ΑΕΝΣ: Βένος Κ., Βάσιος Β., Ζήγος Σ, Βάσιος Α., Τάσιος, Κατσέλης, Βένος Δ., Βασιλείου , Κυβράνογλου , Γόγολος, Γιαννακός