• Γαρδίκι – Μαργαρίτι 3-0

737 προβολές
  • Στην 6η θέση ανέβηκε η Δόξα μετά την δεύτερη συνεχόμενη νίκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο κρίθηκε η αναμέτρηση στο Γαρδίκι ανάμεσα στην Δόξα και τον Άρη Μαργαριτίου.
    Οι δυο ομάδες έχασαν ευκαιρίες στο πρώτο μέρος για να ανοίξουν το σκορ  αλλά χωρίς να καταφέρουν να βρουν δίχτυα με το ημίχρονο να τις βρίσκει στο 0-0.
    Στην επανάληψη η ομάδα του Ηρακλή Νίκου μπήκε αποφασισμένη να καθαρίσει το ματς. Δυο λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Άρης Σιώζης κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή από τον νεαρό τερματοφύλακα Στέφανο Καρδάνη. Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε ο ίδιος ο Σιώζης ανοίγοντας το σκορ (1-0) στο 47΄.
    Ο Στέφανος Τσουγγάρης σφράγισε την νίκη της ομάδας του με δυο προσωπικά γκολ (στο 65΄και 85΄) δίνοντας στους σταυραετούς το δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο.
    Στο 78΄αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα (για διαμαρτυρία) ο Θοδωρής Γιαννέλος.

Ο Άρης Μαργαρίτου για μια ακόμη αγωνιστική δεν κατάφερε να πάρει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα με αποτέλεσμα να ολοκληρώσει τον πρώτο γύρο  με δυο ισοπαλίες και οκτώ ήττες.
    Για την Δόξα που ανεβάζει σταδιακά την απόδοση της στα τελευταία παιχνίδια, αυτή ήταν η τέταρτη νίκη της ενώ διαθέτει και την 5η καλύτερη επίθεση με 17 γκολ.
    Δόξα Γαρδικίου (Νίκου): Corodeni, Tσουγγάρης Ε. (65΄Γκέκας Χρ.), Τσίρης Χ., Τσίρης Ν., Αθανασίου, Τσίρης Β., Γκέκας Α. (78΄ Φύσσας), Τσουγγάρης Στ., Τσουγγάρης Γρ., Σιώζης (78΄ Βασιλείου Ε.), Τσουγγάρης Δ. (46΄Ντούκας Ι.).
    Άρης Μαργαρίτίου (Βάλβης): Καρδάνης Στ., Βασιλείου Αγ., Παπαδόπουλος Σ., Γιαννέλος, Βαγγελής Α., Βάλβης (80΄ Τσιάπης), Κυριάκης Αθ., Ντρίτσος Κ., Κυριάκης Χ., Γεωργόπουλος, Χάϊδος (85΄Βασιλείου Σ.).