• Γαρδίκι – Παραμυθιά 0-3

1134 προβολές
  • Το «τρένο» της Παραμυθιάς  πέρασε και από το Γαρδίκι.

Απτόητο συνέχισε την πορεία του το πρωτοπόρο Σούλι Παραμυθιάς κερδίζοντας εκτός έδρας με 0-3 την Δόξα Γαρδικίου στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Λευτέρη Βέρμπη μετά το ρεπό που είχε την προηγούμενη αγωνιστική συνέχισε αήττητη  πραγματοποιώντας την 8η νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια.

Με πρωταγωνιστή τον Νίκο Ντόκο ο οποίος σημείωσε τα δυο από τα τρία γκολ της ομάδας του οι “πράσινοι” πήραν το τρίποντο στο τοπικό ντέρμπι στο Γαρδίκι με 3-0.
    Στο 20′ ο Ντόκος εκτέλεσε φάουλ η μπάλα κόντραρε σε πόδια αμυντικών και κατέληξε στα δίχτυα του Corodeni ανοίγοντας με αυτό τον τρόπο το σκορ, με το 0-1 να είναι και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
    Δυο λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης ξανά ο Ντόκος αυτή την φορά με κεφαλιά πραγματοποίησε το 0-2, καθαρίζοντας ουσιαστικά την υπόθεση νίκη για τους φιλοξενούμενους. Στην συνέχεια παίχτηκε ελεύθερο ποδόσφαιρο από τις δυο ομάδες με το Σούλι να πετυχαίνει και τρίτο τέρμα με τον Φώτη Τάσιο στο 65΄(0-3) σφραγίζοντας την νίκη της Παραμυθιάς στο Γαρδίκι και ξεσηκώνοντας τους φίλους της ομάδας που βρέθηκαν στις εξέδρες του γηπέδου Γαρδικίου.

Σκόρερ: Νίκος Ντόκος (22΄, 47΄), Φώτης Τάσιος (65΄)

Δόξα Γαρδικίου (Νίκου): Corodeni, Τσίρης Ν., Τσίρης Χ., Ντούκας Ι. (77΄ Τσούτης Α.), Αθανασίου, Γκέκας Α. Τσούτης Γ. (80΄ Τολάρος), Τσουγγάρης Σ., Φύσσας (80΄Γκέκας Χ.), Σιώζης Α., Γκέκας Δ. (63΄ Τσουγγάρης Γρ.)
    Σούλι Παραμυθιάς (Βέρμπης): Παπαγεωργίου, Μπέλλος Αλ., Ντούμας (71΄Μπέλλος Αγ.), Διαμάντης, Τσάγκας, Βένος, Βάσιος, Γεωργάκης (70΄Γαλανης Θ.), Μπουκουβάλας (77΄ Καντρης), Ντόκος, Τάσιος (80΄Σιωχος)

*Φωτογραφίες: Λευτέρης Τζώρτζης