• Γαρδίκι – Πλαταριά 0-3 (Βίντεο)

1193 προβολές
  • Πέρασε με χατ-τρικ Σωτηριάδη απο το Γαρδίκι η Πλαταριά.

Εύκολο έργο είχε ο ΑΟΠ στο Γαρδίκι απέναντι στην τοπική ομάδα.

Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο πρώτος σκόρερ (17 γκολ) της ομάδας των φιλοξενούμενων Δημήτρης Σωτηριάδης ο οποίος πέτυχε και τα τρία τέρματα της Πλαταριάς.

Ο έμπειρος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 29΄με σουτ μέσα απο την περιοχή, δέκα λεπτά αργότερα ύστερα απο κούρσα πολλών μέτρων και σουτ έγραψε το 0-2 όπου και το σκορ του ημιχρόνου, ενώ το τελικό 0-3 πραγματοποιήθηκε  με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 86΄.

Δείτε στο βίντεο που ακολουθεί την εκτέλεση πέναλτι του Σωτηριάδη για το 0-3.

Δόξα Γαρδικίου (Γκέκας): Μπίλλας, Γκουλιούμης, Τσίρης Ν., Τσουγγάρης Ε., Ντούκας Ι. (66΄Τσίρης Β.), Γαλανόπουλος, Ντρίτσος, Γκούγιας (57΄Τσίρης Χ.), Γκέκας Α. (77΄Τολάρος), Γκέκας Δ., Τσάλης (57′ Τσουγγάρης Γρ.).

ΑΟ Πλαταριά (Καρύδης): Λώλος, Πασχάλης, Ράπτης, Μουτσάϊ, Μητσέλος, Βασίας, Χατζίου, Ρίζος (65΄Παπανδρέου Χ.), Παπανδρέου Α. (81΄Βαγγελής Α.), Σωτηριάδης, Γκόγκος (78΄Κατσιγιάννης).

Φωτογραφίες: Τερέζα Λώλη