• Γαρδίκι – Σπάρτακος 3-1

822 προβολές
  • Εκμεταλλεύτηκε την ήττα της Μαζαρακιάς η Δόξα και την έπιασε στην κορυφή της βαθμολογίας των Play-out.

Ο Σπάρτακος αιφνιδίασε την Δόξα καθώς άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Ηλία Βασιλείου (0-1).
    Η απάντηση όμως από τους γηπεδούχους ήταν άμεση και δυο λεπτά αργότερα ο αρχηγός Βασίλης Τσίρης έφερε το παιχνίδι στα ίσια (1-1). Στο  17΄ο Άρης Σιώζης έκανε την ολική ανατροπή και έστειλε την ομάδα του προπορευόμενη στην ανάπαυλα με 2-1.
    Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 55΄0 Γιώργος Δημητρίου που μπήκε ως αλλαγή.
    Δόξα Γαρδικίου: Corodeni, Γκούγιας (70΄Τσίρης Ν.), Τσίρης Χ., Ντούκας (90΄Γαλανόπουλος), Αθανασίου, Τσίρης Β., Ντρίτσος, Τσουγγάρης Στ., Γκέκας Δ., Σιώζης Α., Γκέκας Α. (25΄Δημητρίου)
    Σπάρτακος: Σπυριδώνου, Καλύνης, Τάτσης, Κώτσιος, Δέλλας, Τσαλούκας (60΄Ζήγος Δ.), Μάνος, Τσώτος, Μπακιρτζίδης (56΄Χρήστου), Ιωάννου (68΄Γκόντοβος), Βασιλείου (10΄Βενέτης Α.).