Γαρδίκι – Σύβοτα 6-0 (Βίντεο)

Το 2Χ2 έκανε η Δόξα Γαρδικίου επικρατώντας με 6-0 των Συβότων.

Στο 14’ ο Άρης Σιώζης  βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Γουρνάρη όπου τον πλάσαρε ανοίγοντας το σκορ (1-0) για τους γηπεδούχους.

Ο ίδιος παίκτης στο 21΄ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (2-0).

Δευτερόλεπτα πριν την λήξη του πρώτου μέρους ο Στέφανος Γκάτζιας έγραψε το 3-0 ύστερα από κάθετη μπαλιά του Δ. Τσουγγάρη.
Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πιέσουν χωρίς αποτέλεσμα με τους παίκτες του Γαρδικίου το τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα να “κρύβουν την μπάλα” και με τρία γκολ να διαμορφώνουν το τελικό 6-0.
Αρχικά ο Δημήτρης Τσάλης στο 80΄με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 4-0. Για να πάρει σειρά στο σκοράρισμα δυο λεπτά αργότερα ο γιος Τσάλης junior (Αχιλλέας) ο οποίος ύστερα από ασίστ του Γκούγια πλάσαρε τον Γουρνάρη πετυχαίνοντας το 5-0. Το τελικό 6-0 ήρθε στο 90΄με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Στέφανου Γκάτζια

Δόξα Γαρδικίου: Βάσιος, Γκουλιούμης, Σιώζης Μ., Σουλάϊ Σ., Κάλλος, Τσουγγάρης Δ., Σιώζης Α., Γκάτζιας, Τολάρος, Τσάλης Δ., Γκούγιας, Τσάλης Α.
Σύβοτα: Γουρνάρης, Μουτσάϊ, Τσανάκας, Κάτσης (89΄Ντέτσικας Κ.), Αθανασίου-Παππάς, Χρήστου, Γκόγκος, Βαγγελής Π., Βαγγελής Χ., Ρώσσης Δ. (89΄Αποστολίδης), Ασημάκης (28΄Παπαθανασίου).