Ίκαρος – Λέων [Pics]

79 προβολές

Ζορίστηκε αλλά επικράτησε η ομάδα των Νεοκτίστων Ασπροπύργου με 3-2 του Λέοντα.

Αν και οι ποδοσφαιριστές του Ικάρου προηγήθηκαν με 3-0 στη συνέχεια έκαναν τα εύκολα δύσκολα, με το παιχνίδια στο τέλος να γίνεται ντέρμπι καθώς οι φιλοξενούμενοί εκμεταλλεύτηκαν στιγμές αδράνειας των γηπεδούχουν μειώνοντας το σκορ σε 3-2 και μπαίνοντας ουσιαστικά ξανά μέσα στο παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 28΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κάτσου πέντε λεπτά αργότερα ο Μηλιώνης είχε δοκάρι για το 2-0. Τελικά, το 2-0 ήρθε στο 41΄με τον Αθανασόπουλο όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 52΄  ο αρχηγός του Ικάρου, Μάμμας έδωσε αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα του αλλά στη συνέχεια οι Ζαπουνίδης και Γιαννακουδάκης μείωσαν σε 3-2. Οι δυο ομάδες στη συνέχεια προσπάθησαν να πετύχουν κάποιο γκολ κάθε μια για λογαριασμό της αλλά χωρίς αποτέλεσμα με το 3-2 να μένει μέχρι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή Λάμπρου.

Συνθέσεις:
Ίκαρος Νεοκτ.: Ματαράγκας, Κυριλίου, Κάτσος, Μηλιώτης, Σίνος, Μπάρλος, Κεσόβ, Μάμμας, Αθανασόπουλος, Σάρδαλος.
Αγωνίστηκαν και οι: Ρούσος, Μυλωνάς, Φραγκόπουλος, Παπαδόπουλος.
Λέων: Ηλιάδης, Νικολόπουλος, Γεωργακόπουλος, Βασιλείου, Μήτρος, Καραπιδάκης, Τσάτσας, Αβετίδης, Γιαννακουδάκης, Ζαπουνίδης, Σκλαβούνος.
Αγωνίστηκαν και οι: Κουφουδάκης – Μητσόγλου.

Δείτε εδώ το φωτορεπορτάζ της αναμέτρησης.

• Πατήστε Like στη σελίδα μας και μείνετε ενημερωμένοι…