• Ισοπαλία στη Νέα Σελεύκεια (2-2)

148 προβολές

Από έναν βαθμό ΑΕΝΣ και Αστέρας Παραποτάμου.

Πολύτιμο βαθμό για την είσοδό της στην 5άδα πήρε ο Αστέρας, εκτός έδρας, από την διεκδικήτρια του τίτλου ΑΕΝΣ. Οι γηπεδούχοι από την άλλη απώλεσαν δύο πόντους στη μάχη για την κατάληψη της κορυφής, αφού ο Θύαμις βρίσκεται στους +5, με αγώνα περισσότερο.
    Στο 25′  ο Βασιλείου με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, μετά από εκτέλεση φάουλ του Πανταζή. Τρία λεπτά αργότερα ο Γόγολος με ατομική ενέργεια και σουτ έφερε το παιχνίδι στην ισοπαλία.  Οι φιλοξενούμενοι είχαν εκ νέου την απάντηση με τον Παύλου στο 45΄  να παραβιάζει την εστία του Βένου με σουτ για το 1-2. Η ΑΕΝΣ δεν κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση στο β΄ ημίχρονο, όμως βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 63΄ με  ωραίο γυριστό του Γιαννακού, μετά από σέντρα του Δ.Βένου. Δοκάρια για τους γηπεδούχους, τρία συνολικά,  είχαν οι Γιαννακός και Δ.Αθανασίου. Φωτογραφίες: Αρίστος Σουλιώτης.
    ΑΕΝΣ(Καρύδης): Βένος Κ, Βένος Δ, Τάσιος, Βάσιος Α, Ζήγος Σ, Κυβράνογλου (46΄Μούστα), Γιαννακός, Χατζηπέτρου, Βασιλείου (90΄Αθανασίου), Γόγολος, Κατσέλης
    Αστέρας (Δημητρίου):Σπυριδώνου, Δημητρίου, Παργανάς (93΄Παργανάς), Μπάρκας, Τζίμας, Πρίτσης, Πασχάλης, Πανταζής, Παύλου (87΄Κιτσώνης), Λιώνης (61΄ Οικονόμου), Βασιλείου

Το τρίτο ημίχρονο από τον αγώνα του Ασπροπύργου. Από πλευράς…