45 προβολές

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το φιλικό παιχνίδι …

…ανάμεσα στην ΑΕΝΣ και το Λαδοχώρι.

Αυτό ήταν το πρώτο τεστ και για τις δύο ομάδες με τους προπονητές να βγάζουν τα πρώτα τους συμπεράσματα.

Παρόλο το φοβερό ξεκίνημα η ΑΕΝΣ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη και το μαχητικό Λαδοχώρι κατάφερε να ισοφαρίσει αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με δυο γκολ από πολύ νωρίς. Στο 4ο λεπτό μόλις ο Γαλάνης στο ανεπίσημο ντεμπούτο του εκμεταλλεύτηκε την άψογη μπαλιά του Ζαφείρη και έβαλε σε θέση οδηγού τους ”αετούς”. Τρία λεπτά αργότερα ο Μούστα έκανε το 2-0 μετά από ασίστ του Σούφη. Ο Κλέον είχε ευκαιρία να τελειώσει το παιχνίδι λίγο αργότερα αλλά έχασε την ευκαιρία του αγώνα αφού πέρασε τον τερματοφύλακα και από πλάγια θέση αστόχησε. Ο Πας κατάφερε να μειώσει στο τελευταίο λεπτό με ένα όμορφο σουτ από πλάγια θέση του Λαμπρούση. Ο Νούσης ισοφάρισε στο δεύτερο ημίχρονο και οι παίκτες του Μπίνα ήταν αρκετά καλοί στο δεύτερο μέρος . Η ΑΕΝΣ μπορούσε να πάρει τη νίκη αφού έχασε τεράστιες ευκαιρίες με τον Μούστα και τον Βασιλείου λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα. Το 2-2 ήταν το τελικό σκορ.

Πηγή: Aens2019.blogspot.com