• Ηττήθηκε με 2-0 στην Κατερίνη ο Θεσπρωτός

48 προβολές

Δύο γκολ σε… κακό timing, έκριναν την αναμέτρηση της Κατερίνης.

O Θεσπρωτός “πλήρωσε” τα δύο γκολ στα χειρότερα χρονικά σημεία του αγώνα, λιγό πριν και αμέσως μετά το ημίχρονο και έφυγε με άδεια χέρια από την Κατερίνη (2-0 ο Πιερικός).

Ο Ζιώγας είχε την πρώτη καλή στιγμή στο ματς στο 5΄με κεφαλιά άουτ μετά από εκτέλεση φάουλ του Κωνσταντίνου, ενώ στο 20΄ ο Μπίκας έπιασε το δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι. Κυβελίδης και Γκατζολάρι είχαν τις καλύτερες στιγμές για τους γηπεδούχους στο α΄ μέρος, οι οποίοι τελικά στο 43΄ με τέρμα του Δεμηρτζόγλου πήγαν προηγούμενοι στην ανάπαυλα.

Δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του β΄ μέρους ξανά ο Δεμηρτζόγλου, σημείωσε με κεφαλιά το 2-0 για τους ασπρόμαυρους. Το παιχνίδι από εκεί και πέρα άνοιξε για τα καλά στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Θεσπρωτό να φτάνει δύο φορές κοντά σε ένα τέρμα. Αρχικά ο Καζβιρόπουλος στο 70΄ με κεφαλιά από κοντά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι, ενώ ακριβώς την ίδια κατάληξη είχε και το δυνατό σουτ του Σαραντίδη από το ύψος τους πέναλτι στο 90ο λεπτό.  Ευκαιρίες από τη μεριά τους για ένα τρίτο τέρμα είχαν και οι γηπεδούχοι, με τον Θεσπρωτό να ηττάται τελικά με 2-0.

Διαιτητές: Μπεκιάρης (Καρδίτσα), Βογιατζή (Καρδίτσας), Νταβέλας (Μακεδονίας)

Πιερικός: Καραγκιολίδης, Τοπαλίδης, Χαρτσιάς, Γιαλαμίδης, Αποστολόπουλος, Μακρής, Ιντζόγλου (72Κριεμάντι), Γκατσολάρι (83 Ντόσης), Κυβελίδης (61‘  Μπουολί), Δεμηρτζόγλου, Παπαδόπουλος (72΄ Μηλιώτης)

Θεσπρωτός: Κίναλης, Ζούρκος (59΄Καζβιρόπουλος), Κωνσταντακόπουλος (80΄ Πέντσας), Γώγος Γ., Κοντοές,  Ζιώγας (46΄Πετράκης), Κωνσταντίνου, Ραμίρεζ (63 Γώγος T.), Πατσέκο, Μπίκας, Σαραντίδης.