• Κ12: ΠΑΣ Ηγουμενίτσας – Δόξα Γαρδικίου 3-1

321 προβολές

Πήρε προβάδισμα για τελικό ο ΠΑΣ Ηγουμενίτσας.

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι χθες το απόγευμα στο γήπεδο της Νέας Σελεύκειας ο ΠΑΣ επιβλήθηκε με 3-1 της Δόξας και απέκτησε προβάδισμα για τον τελικό.

Πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ο Λώλας ο οποίος σημείωσε τα δυο απο τα τρία γκολ του ΠΑΣ. Τον χορό των τερμάτων άνοιξε ο Λώλος στο πρώτο μέρος.

Οι φιλ0οξενούμενοι ευτύχισαν να σκοράρουν στις καθυστερήσεις (1-3) με τον Χριστόφορο Αθανασίου και να μείνουν ζωντανοί για την διεκδίκησή της θέσης στον τελικό της 1ης Ιουνίου.

Η Δόξα έχασε και πέναλτι (απέκρουσε ο τερματοφύλακας Πανταζής)  στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ το σκορ ήταν 2-0.

Για τις δυο ομάδες αγωνίστηκαν οι:

ΠΑΣ Ηγουμενίτσας (Τσώνης Φ.): Πανταζής, Γόγολος, Μήτσης, Κολάσης, Σγουρίδης, Αραπασλάνης, Μπέζας, Ντετκάνη, Μούλας, Λώλος Κ., Τρίβας, Παππάς, Δόσας, Καρβούνης, Κάτσος, Οικονόμου, Μιττάκος, Λώλας.

Δόξα Γαρδικίου (Νίκου Η.): Παλάντζας, Σπύρου, Τσαρκοβίτσας, Λουκούμης, Παπαδέλης, Σπύρου Α., Αθανασίου Α., Τσιρώνης, Μητσούλης, Γεωργίου, Χρήστου, Μούκας, Λιάμης, Βασιλείου, Λιάλης Α., Βασιλείου Ο., Λιάμης, Βασιλείου Τ.

Καλύτεροι οι πράσινοι επικράτησαν δίκαια του Θεσπρωτού με 2-1... ...και…