Τα πιτσιρίκια του Αλέκου Καρύδη επικράτησαν στην επανάληψη με 3-0…

…και παρέμειναν για 5η σερί αγωνιστική αήττητα.

Σκόρερς για τους κιτρινόμαυρους οι Νεοφώτιστός, Αθανασιάδης και Ναστούλης.

Αναλυτικά το φιλμ του αγώνα:
    5′ Πρώτα αναγνωριστικά λεπτά στο 0-0 το παιχνίδι.
    17′ Ευκαιρία για την ομάδα του Θεσπρωτού να ανοίξει το σκορ αλλά ο Μπάρης εξ΄επαφής δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
    20′ Νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους ξανά με τον Μπάρη να μην μπορεί να σκοράρει.
    24΄Συνεχίζει να πιέζει ο Θεσπρωτός τη Νίκη Βόλου, ακόμη δυο χαμένες φάσεις για τους γηπεδούχους
    30΄Συμπληρώσαμε το πρώτο μισάωρο με τους κιτρινόμαυρους να είναι εμφανώς καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο να πραγματοποιούν φάσεις μπροστά στα καρέ της Νίκης αλλά να μην έχουν βρει ακόμη το γκολ.
    31΄Κόρνερ για τον Θεσπρωτό, κεφαλιά του Δήμου απο καλή θέση πέρασε άουτ η μπάλα.
    33΄Νεο κόρνερ για τους γηπεδούχους με τον Μπάρη να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
    40′ Ο Θεσπρωτός παίζει στο μισό γήπεδο την Νίκη Βόλου αλλά δεν έχει καταφέρει να παραβιάσει την εστία των φιλοξενούμενων.
    43′ Δυο λεπτά για το ημίχρονο.
    44΄Σουτ του Μπάρη απο το ύψος της μεγάλης περιοχής με την μπάλα να περνάει άουτ.
    45΄ Ημίχρονο, Θεσπρωτός – Νίκη Βόλου 0-0
    46′ Έναρξη β΄ ημιχρόνου
    46΄
    Δυο αλλαγές για τον Θεσπρωτό, βγήκαν οι Ράπτης και Βασιλείου και πέρασαν στην θέση τους οι Κύλλας και Νεοφώτιστος.
    53′ ΓΚΟΟΟΛ για τον Θεσπρωτό ο Νεοφώτιστος λίγα λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι ανοίγει το σκορ(1-0) με απ΄ευθείας εκτέλεση κόρνερ.
    56΄Θεσπρωτός – Νίκη Βόλου 1-0 (53΄Νεοφώτιστος)
    65΄Είκοσι λεπτά στην επανάληψη με τους γηπεδούχους να προηγούνται εδώ και 12 λεπτά με 1-0 με απ ευθείας εκτέλεση κόρνερ του Νεοφώτιστου.
    75′ Δεκαπέντε λεπτά για τα 90΄και ο Θεσπρωτός κρατάει το 1-0.
    85΄καμία αλλαγή στο σκορ, Θεσπρωτός – Νίκη Βόλου 1-0.
    88′ ΓΚΟΟΟΛ ο Θεσπρωτός διπλασιάζει τα τέρματα του στο 88΄με σουτ του Αθανασιάδη.
    90′ ΓΚΟΟΟΛ 3-0 ο Θεσπρωτός σημειώνει και τρίτο γκολ με τον Ναστούλη που μπήκε ως αλλαγή.
    91′ Παίζουμε καθυστερήσεις με τον Θεσπρωτό να παίρνει μια ακόμη νίκη αυτή την φορά απέναντι στη Νίκη Βόλου με 3-0.
    93′ Τέλος της αναμέτρησης.

Ελάχιστος ο κόσμος που παρακολουθεί την αναμέτρηση στο γήπεδο Καστρίου.

Σύνθεση Θεσπρωτού (Καρύδης): Ντάνης, Παππάς Ε., Παππας Π., Δήμου, Κατσιγίαννης, Αδαμίδης, Βρακάς, Ράπτης (46′ Κύλλας), Αθανασιάδης, Βασιλείου (46΄Νεοφώτιστος), Μπάρης.

Άνοιξαν τα εκδοτήρια στις θύρες του Σταδίου Ηγουμενίτσας... ...για να…