• Κατέκτησε τον βαθμό στα χασομέρια η Παραμυθιά

237 προβολές

Απίθανο φινάλε στο “49 Προκρίτων Παραμυθιάς”…

…όπου το Σούλι κατάφερε να ισοφαρίσει (2-2) την Πρέβεζα στο 92΄.

Το παιχνίδι ξεκίνησε άσχημα για τους «πράσινους» καθώς ο Τσολακίδης με δυνατό σουτ μόλις στο 9′ έβαλε την Πρέβεζα μπροστά στο σκορ. Στο 27΄ηρθε και δεύτερο χτύπημα για Παραμυθιά καθώς ο Παπαδόπουλος με κοντινό σουτ διπλασίασε (0-2) τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.
    Εντούτοις, οι παίκτες του Σουλίου δεν παράτησαν το παιχνίδι και δεν παραδόθηκαν. Έτσι, στο 51′ επέστρεψαν στο ματς καθώς μείωσαν με γκολ του Σπύρου Βασιλάκη. Το συγκρότημα του Βαγγέλη Τζιάρρα πίεσε για την ισοφάριση αλλά οι φιλοξενούμενοι έδειχναν να κρατούν τη νίκη, αφού το 1-2 παρέμενε ως το 91′.
    Σε εκείνο το λεπτό, όμως, “μίλησε” ξανά ο Βασιλάκης παραβιάζοντας την εστία του Καραπιπέρη, για δεύτερη φορά χαρίζοντας στην ομάδα του, τον βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις.

Μετά απο αυτό το αποτέλεσμα η Παραμυθιά εδραιώθηκε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Γ΄ Εθνικής (4ος όμιλος).

Σούλι Παραμυθιάς (Τζιάρρας): Πατσιούρας, Μπέλλος (58΄ Κάγια), Τάτσης, Ταχιάς (81΄ Κατσίφας), Βασιλάκης, Μώκος, Κωσταμένας (46΄ Βασιλείου), Αναστασιάδης, Ντόκος, Παπαδόπουλος (73΄ Παππάς).
    ΠΑΣ Πρέβεζα (Βλάχος): Καραπιπέρης (19΄λ.τρ. Ιωαννίδης), Κουτσουμπέλας, Λεόπουλος (73΄ Πανταζής), Κωτσοβός, Ιασωνίδης, Γκίνι, Τσολακίδης, Φερεντίνος (90΄ Σκαμνέλος), Καρακούτης, Βασσάρας, Παπαδόπουλος (65΄ Καρμακόλιας).

*Φωτογραφίες: Λευτέρης Τζώρτζης