• “Κλείδωσε” την πρόκριση στην 4άδα ο ΑΟΠ

59 προβολές

Η Πλαταριά επικράτησε με 5-1 των Συβότων και ουσιαστικά “καθάρισε” την πρόκριση…

…από τον πρώτο αγώνα με τον επαναληπτικό σε δεκαπέντε ημέρες να μοιάζει με τυπική διαδικασία.

Οι παίκτες του Αλέκου Μπάλλα παρουσιάστηκαν νωθροί και δυσκολεύτηκαν να βρουν λύσεις παρόλα ταύτα όμως κατάφεραν να σκοράρουν πέντε γκολ απέναντι σε μια ομάδα με κυρίως με νεαρούς ποδοσφαιριστές που κυνηγούσαν τις φάσεις και ήταν ιδιαίτερα μαχητικοί. Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν την ομάδα της Πλαταριάς και προηγήθηκαν με γκολ του Ασημάκη Ζωγράφου, Ο ΑΟΠ αντέδρασε όμως άμεσα και μέσα σε πέντε λεπτά έκανε την ολική ανατροπή. Αρχικά ο Αντώνης Παπανδρέου ισοφάρισε σε 1-1 και ο Θεοδώρου μετά από ασίστ του Καλεση έκανε το 2-1 στο 30΄. Στην συνέχεια τα Σύβοτα προσπάθησαν να ισορροπήσουν στο παιχνίδι και κατάφεραν να κρατήσουν μακριά από την εστία τους τους αργοναύτες μέχρι το 70΄ όμως, αφού οι γηπεδούχοι τελικά βρήκαν τον δρόμο προς την εστία του Χαϊδούλη στο 72΄με τον Αντώνη Παπανδρέου να πετυχαίνει το 3-1. Δυο λεπτά αργότερα ένα λάθος του Αθανασίου έστειλε την μπάλα στην εστία της ομάδας του για το 4-1 . ενώ το τελικό 5-1 διαμόρφωσε στο 84 πάλι ο Αντώνης Παπανδρέου σημειώνοντας χατ-τρικ.

H ανακοίνωση του 'Throwdown 5' για αναμέτρηση ...   ...στην…