• «Καθάρισε» το τοπικό ντέρμπι το Γαρδίκι

68 προβολές

Θύελλα Γκρίκας/Ψάκας – Δόξα Γαρδικίου 2-5.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο  0-1 με γκολ του Δημήτρη Τσουγγάρη στο 31΄. Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 52΄ο Μουσελίμης μετά από λάθος εκτίμηση έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Ζαφείρη με την Δόξα να παίρνει προβάδισμα δυο τερμάτων. Στο 57΄ο Στέφανος Γκάτζιας έδωσε αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα του Άρη Μπουρνά. Τρία λεπτά αργότερα ο Σουλάϊ υπέπεσε σε πέναλτι επάνω στον Άγγελο Ρίζο με τον τελευταίο να το εκτελεί και να μειώνει το σκορ για την Θύελλα σε 1-3. Στο 73’ ο σκόρερ της Θύελλας, μείωσε εκ νέου σε 2-3, με ένα γκολ σχεδόν από το χώρο του κέντρου και εκεί που οι γηπεδούχοι πήγαν να μπουν ξανά στο παιχνίδι, ο Δημήτρης Τσάλης κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο Άρης Σιώζης, σημειώνοντας το 2-4. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Σάκης Γκέκας 80’ διαμορφώνοντας το τελικό 2-5.

Θύελλα Γκρίκας/Ψάκας (Γκοιρέζης): Ζαφείρης, Παππάς, Μουσελίμης Λ., Καλιαμούρης Δ., Μπέλλος, Παργανάς, Κοσμίδης, Μουσελίμης Χ., Ρίζος, Ρεντζεπέρης, Μπάτσης.
    Δόξα Γαρδικίου (Μπουρνάς): Βάσιος, Τσίρης Ν., Τσίρης Χ., Σουλάϊ, Γαλανόπουλος, Τσουγγάρης Δ., Σιώζης Αρ., Τσουγγάρης Γρ. (46’ Γκέκας Αθ.), Τσάλης Δ., Γκάτζιας, Γκούγιας.

Ο Κολλάς πέτυχε το 5ο του φετινό γκολ. Αναλυτικά οι…