Κύπελλο: Προβάδισμα η ΑΕΝΣ, 3-2 τον Αστέρα

Προβάδισμα  πρόκρισης πήρε η ΑΕΝΣ καθώς επιβλήθηκε  3-2 του Αστέρα με ανατροπή, στο γήπεδο Παραποτάμου.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με γκολ στα πρώτα δευτερόλεπτα για τον Αστέρα με δράστη τον Άγγελο Λιώνη, ο οποίος βρήκε δίχτυα στα 35 δεύτερα, ανοίγοντας το σκορ 1-0, για τους γηπεδούχους. Η απάντηση για την ΑΕΝΣ ήρθε στο 21΄, με τον Γόγολο να ισοφαρίζει σε 1-1, μετά απο ασίστ του Βασιλείου. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Παραπόταμος πήρε εκ νέου το προβάδισμα, με τον Θοδωρή Γαλάνη να σημειώνει το 2-1, που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο αποφασιστικά. Αρχικά έφεραν το παιχνίδι στα ίσια, με γκολ του Αλέξη Λάμπρου ύστερα απο απευθείας πανέμορφη εκτέλεση κόρνερ στο 63΄, για να έρθει ο  Γιαννακός (μπήκε αλλαγή) στο 71΄και να κάνει την ολική ανατροπή σημειώνοντας το 2-3, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Οι κιτρινόμαυροι πήραν το προβάδισμα αλλά όχι και την πρόκρισή για τον τελικό, αυτή θα κριθεί  στον επαναληπτικό που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο της Νέας Σελεύκειας.

Αστέρας Παραποτάμου (Γιάκης): Γαλάνης Τ., Πασχάλης, Πανταζής, Χατζηπέτρου, Σταυρίδης, Μπάρκας, Αναστασίου, Κύργιος, Γαλάνης Θ., Λιώνης, Τζάνης.
ΑΕΝ Σελεύκειας (Καρύδης): Βενέτης, Γόγολος (85′ Σωτηράκης), Λάμπρου (85′ Καντρής), Σούφης, Σουλιώτης, Βάσιος Ε., Ζαφείρης, Βάσιος Κ., Βάσιος Α., Γούσης, Βασιλείου.